Dzisiaj imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeRefleksje po Rekolekcjach

Refleksje po Rekolekcjach

 DSC9832

W dniach 6.03.2013 – 8.03.2013 młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół w Sokołach oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie miała możliwość przeżywać rekolekcje wielkopostne pt. „Nie daj się zakisić”. Organizatorami tego wydarzenia byli klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży oraz księża z miejscowej parafii.

Już pierwszego dnia, gimnazjaliści z samego rana zgromadzili się na hali sportowej. Na początku wszystkich przybyłych serdecznie przywitał proboszcz Parafii Sokoły ks. Czesław Małż. Następnie odbyło się zawiązanie wspólnoty, a także śpiewy i tańce ku chwale Boga. Kolejnym punktem programu było spotkanie z wychowawcą, w trakcie, którego uczniowie mieli zastanowić się nad pojęciem miłości. Efektem pracy uczniów były opracowane plakaty. Po spotkaniu w klasie każdy dostał do przeczytania „List od Boga”, który składał się z fragmentów Pisma Świętego. Na koniec wszyscy udali się do Bazyliki p.w. WNMP w Sokołach na krótkie nabożeństwo. W trakcie zostały ukazane pantomimy, które przedstawiały jak łatwo jest oddalić się od Boga. Wieczorem zgromadziliśmy się w Bazylice, aby móc w pełni przeżyć rekolekcje. Podczas trwania bloku wieczornego, zostało wyświetlone świadectwo pokazujące tragiczne, ale bardzo poruszające życie polskiego rapera Dobromira „Maka” Makowskiego. Po błogosławieństwie wszyscy rozeszli się do swoich domów. Drugiego dnia zastanawialiśmy się, czym jest grzech. Zauważyliśmy, że on nie tylko brudzi nas, ale także ludzi, wokół których przebywamy. Kiedy gimnazjaliści przebywali w szkole, młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie odbywała drogę krzyżową. Wszyscy spotkaliśmy się w Bazylice w Sokołach. Tam, każdy uczestnik miał możliwość przystąpić do sakramentu pokuty, by na zbliżające się święta z czystym sercem móc przystąpić do Komunii Świętej. Wieczorem ponownie zgromadziliśmy się w Bazylice. Tym razem obejrzeliśmy film o uzdrawiającej mocy Ducha Świętego. Następnie przy blasku świateł skierowanych na Pana Jezusa pod postacią chleba odbyło się radosne uwielbienie. Ostatniego dnia rozważaliśmy, czym jest autorytet oraz w czym się przejawia. Uczniowie pod okiem swoich wychowawców mieli za zadanie napisać, jakie są cechy osoby godnej naśladowania. Następnie udaliśmy się do kościoła na spotkanie ze znaną polską koszykarką – Panią Katarzyną Dydek. Dała nam ona świadectwo na temat swojej wiary. Dowiedzieliśmy się, że mimo tragicznych przeżyć Bóg jej nie opuścił, był cały czas obok niej. Uwieńczeniem tych dni była uroczysta Msza Święta, podczas której Słowo Boże skierował do nas proboszcz Parafii Sokoły. Rekolekcje Wielkopostne zorganizowane w naszej szkole z pewnością pomogły przygotować się nam do zbliżających się świąt. Był to czas odnowienia naszej wiary oraz nawiązania lepszej relacji z Bogiem.

 

Prezes KSM Sokoły

Adrianna Rogalska

           

 

 

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Lipiec 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony