Dzisiaj imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: Home31 PPŁ na Jasną Górę

31 PPŁ na Jasną Górę

PielgrzymkaPiesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę (PPŁ) wyrusza z pięciu miejscowości: 1 sierpnia z Łomży, Zambrowa i z Ostrołęki, 2 sierpnia z Ostrowi Mazowieckiej i 3 sierpnia  z Wyszkowa. 13 sierpnia pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę. Prezentacja pielgrzymki odbywa się przed wałami Jasnej Góry o godz. 18.30, o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończenie pielgrzymki następuje 14 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00. Różna jest długość trasy dla poszczególnych grup. Pielgrzymi grup łomżyńskich mają do pokonania 435 km w ciągu 13 dni, zaś pielgrzymi grup ostrołęckich i zambrowskiej przemierzają 430 km. Grupa z Ostrowi Mazowieckiej wędruje 12 dni trasą liczącą 386 km, a Grupa z Wyszkowa w ciągu 11 dni pokonuje 364 km. Zapraszamy aby wyruszyć na 31 Piesza Pielgrzymkę Łomżyńska. Zapraszamy do udziału w Grupie Białej - bł. Jana Pawła II, aby być Pielgrzymem Duchowym. Gromadzimy się ubrani na biało, na Mszy Świętej o godz. 17:00. Po Mszy Świętej - rozważanie pielgrzymkowe, "dziesiątek" różańca w intencji pielgrzymów i Apel Jasnogórski. Relacja live z pielgrzymki - www.pielgrzymka.lomza.pl

 

 

Od 2005 roku, w ramach XXI Pielgrzymki na Jasną Górę, zaistniała oficjalnie Grupa Biała „Pielgrzymów Duchowych”. Zapraszamy do niej w szczególny sposób tych, którzy ze względu na słaby stan zdrowia, brak urlopu, czy finansów, nie będą mogli wędrować z nami do tronu Królowej Polski. 

Patronem grupy jest Wielki Papież i Błogosławiony Jan Paweł II. Szczególną intencją Grupy Pielgrzymów Duchowych jest dziękczynienie za beatyfikację, prośba o kanonizację i modlitwa w różnych intencjach, przede wszystkim w intencji szczęśliwego przebiegu PPŁ na Jasną Górę, przez wstawiennictwo Bł. Jana Pawła II.

Kim jest Pielgrzym Duchowy?

Pielgrzym Duchowy:

- deklaruje swój udział w parafii, zapisując się do Grupy Pielgrzymów Duchowych (GRUPY PAPIESKIEJ).

- składa dobrowolną ofiarę na potrzeby pielgrzymki

- otrzymuje Kartę Pielgrzyma z trasą pielgrzymki, tak, by mógł śledzić nasze wędrowanie,

- w dniach od 1 do 14 sierpnia, będzie uczestniczył w Apelu Jasnogórskim łącząc się duchowo z Pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej (PPŁ), o godz. 21.00, w macierzystej parafii (na wspólnym rozważaniu i dziesiątku różańca w intencji pątników zdążających do tronu Pani Jasnogórskiej). Modlitwę tę można podjąć także w swoich rodzinach, domach, na wakacjach i czasie pracy,

- może podjąć dodatkowe umartwienia, czy modlitwy,

Podczas pielgrzymki:

- jeden z pielgrzymujących kapłanów będzie codziennie odprawiał Mszę św. w intencji Pielgrzymów Duchowych,

- na trasie, będzie nam towarzyszył znak Grupy Pielgrzymów Duchowych.

Mamy nadzieję, Bracie / Siostro, że dzięki Twemu zaangażowaniu łatwiej pokonamy napotykane trudności i lepiej zniesiemy wszystkie cierpienia na pielgrzymim szlaku.

Zapraszamy! Dołącz do naszej pielgrzymki!

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Grudzień 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony