Dzisiaj imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeZapisz się na Światowe Dni Młodzieży!!!

Zapisz się na Światowe Dni Młodzieży!!!

sdm logoŚwiatowe Dni Młodzieży  - to największe spotkania ludzi młodych z Ojcem Świętym. Św. Jan Paweł II – nasz Rodak zapoczątkował historię, która trwa po dziś dzień. W roku 2016 ŚDM odbędzie się w Polsce w Krakowie.

         Parafia Wniebowzięcia NMP w Sokołach organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

 

 Całkowity Koszt wyjazdu: 680 zł: cena zawiera: Przejazdy, Pakiet ŚDM: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, transport, plecak ŚDM z gadżetami, atrakcje górskie w Zakopanem: Aqua Park, wstępy na szlaki, bilety do parku, bilety na kolejki górskie, noclegi w Zakopanem i pełne wyżywienie.

Wiek: od I klasy gimnazjum za zgoda katechety. Granica górna wieku - brak

Zapisy: kontakt ks. Mariusz Szulc

502 957 729 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przy zapisie: 100 zł zaliczki. Całość kwoty do końca maja 2016.

 

Program: 

28 lipca 2016 (czwartek)w godzinach wieczornych wyjazd z Sokół w kierunku Krakowa

29 lipca 2016 (piątek)

W godzinach porannych odbiór pakietów i zakwaterowanie:

W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa, która podkreśla wymiar pokutny ŚDM. Krzyż ŚDM zwykle niesiony jest w procesji, a młodzi idą wyznaczoną trasą, dając świadectwo swojej wiary (czasami Droga Krzyżowa trwa równocześnie w kilku różnych miejscach w mieście).  W ciągu dnia możliwość uczestnictwa w Katechezach, Spotkaniach, Warsztatach.

30 lipca 2016 (sobota)

Najbardziej osobistym momentem jest czuwanie z Ojcem Świętym. To wyjątkowo intensywny czas modlitwy i spotkania z Chrystusem, pełen skupienia i radości. Podkreśla w ten sposób młodzieżowy charakter ŚDM. Uczestnicy spotkania w Krakowie razem z Ojcem Świętym będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem w sobotni wieczór 30 lipca 2016 roku.

31 lipca 2016 (niedziela)

Najważniejsze wydarzenie ŚDM -  czyli Msza Święta Posłania, która celebrowana będzie przez Ojca Świętego. Jest to uroczyste podsumowanie ŚDM – moment kulminacyjny wszystkich spotkań. Podczas tej Eucharystii Papież „posyła młodych na cały świat”. Na sam koniec, w trakcie modlitwy Anioł Pański, Ojciec Święty Franciszek - tradycyjnie - ogłosi miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży. 

1 sierpnia 2016 (poniedziałek) – 3 sierpnia (środa)

Czas wspomnień z św. Janem Pawłem II.

Zakwaterowanie w Zakopanem. Tam noclegi w pokojach 3-5 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie. W tym czasie będziemy podążać śladami św. Jana Pawła II: Sanktuarium na Krzeptówkach, Szlak Papieski na Gubałówkę, Kaplica na Jaszczurówce, Wielka Krokiew, zwiedzanie centrum Zakopanego: Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Krupówki. Planujemy również wizytę w Aqua Parku i piesze wędrówki szlakami górskimi. Będzie to czas odpoczynku i poznawania Boga w górskich krajobrazach. 

Ważne!!! Co zawiera pakiet ŚDM w Krakowie?

 

Nocleg pielgrzyma

Nocleg u rodziny, w szkole, w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego. Śpiwór i karimata - koniecznie!

Wyżywienie  pielgrzyma

Wydawane na terenie ŚDM dwóch ciepłych posiłków dziennie (jeden w ciągu dnia i drugi wieczorem) na podstawie dwóch osobnych talonów dla każdego pielgrzyma, który wybierze pakiet z wyżywieniem. Każdego dnia pielgrzym będzie miał do dyspozycji dwa talony, do zrealizowania w dowolnej kolejności: talon na posiłek dwudaniowy i talon na posiłek trzydaniowy.

Ubezpieczenie pielgrzyma

Ubezpieczenie NW, KL i OC objemujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie.

Transport pielgrzyma

Przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych. 

Plecak Pielgrzyma

Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnicwie w ŚDM.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Luty 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony