Dzisiaj imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeInformacje o Światowych Dniach Młodzieży

Informacje o Światowych Dniach Młodzieży

Nowe tło

Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia jest Dekanalnym Centrum przygotowań. Chcielibyśmy przedstawić program tego ważnego wydarzenia
w naszej Ojczyźnie, diecezji i parafii.

I etap przygotowań rozpoczniemy 17 kwietnia (niedziela) o godz. 19.30

Tego dnia spotkamy się w naszej Bazylice na wieczornej Adoracji Eucharystycznej. Wtedy do naszej parafii przybędą kopie znaków ŚDM: krzyż papieski poświęcony przez św. Jana Pawła II i Ikona Matki Bożej Królowej Ludu Rzymskiego. Krzyż i Ikona będą nawiedzały nasze szkoły i nasz dekanat przez tydzień czasu.

II etap przygotowań rozpoczniemy 20 lipca i będzie trwał do  25 lipca

W naszej parafii będziemy gościć młodzież zza granicy. Najprawdopodobniej będą to mieszkańcy Ameryki Północnej – Meksyku. Przez ten czas nasza młodzież, jak i goście będą uczestniczyć w programie ŚDM na terenie naszego dekanatu. 24 lipca w niedzielę po Uroczystej Eucharystii w południe, planujemy dekanalny piknik rodzinny wokół Bazyliki jak i koncerty ewangelizacyjne muzyki chrześcijańskiej. Wspólne świętowanie potrwa do godzin wieczornych.

III etap to uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Na spotkanie z Ojcem Świętym wyjeżdżamy w czwartek 28 lipca w godzinach wieczornych. Uczestniczyć w nim będziemy do poniedziałku. Następnie udamy się na dekanalny odpoczynek do Zakopanego.
3 sierpnia, w godzinach wieczornych powrócimy do parafii. Dokładny program na stronie parafii.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian i gości o modlitwę w intencji tego ważnego i niepowtarzalnego w naszej Ojczyźnie wydarzenia, aby święty Jan Paweł II, obecny w naszej świątyni w znaku relikwii wstawiał się za nami w całej organizacji dni młodych. Zwracamy się również z prośbą do instytucji z terenu naszej gminy, lokalnych firm i przedsiębiorców, i naszych parafian o pomoc i wsparcie przy organizacji tego wydarzenia, aby jak najwięcej ludzi młodych mogło skorzystać z duchowego bogactwa Światowych Dni Młodzieży. Chęć pomocy i zaangażowania prosimy zgłaszać do ks. Mariusza. W najbliższy piątek 19 lutego zapraszamy na godz. 17.00 na Drogę Krzyżową śladami Jana Pawła II i ŚDM.  Po Wielkanocy przeżyjemy też niedzielę ŚDM w naszej parafii, podczas której więcej dowiemy się o tym co nas czeka.

Informacje:

Ks. Mariusz