Dzisiaj imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeInformacje o Światowych Dniach Młodzieży

Informacje o Światowych Dniach Młodzieży

Nowe tło

  Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia jest Dekanalnym Centrum przygotowań. Chcielibyśmy przedstawić program tego ważnego wydarzenia
w naszej Ojczyźnie, diecezji i parafii.

 

 

I etap przygotowań rozpoczniemy 17 kwietnia (niedziela) o godz. 19.30

 Tego dnia spotkamy się w naszej Bazylice na wieczornej Adoracji Eucharystycznej. Wtedy do naszej parafii przybędą kopie znaków ŚDM: krzyż papieski poświęcony przez św. Jana Pawła II i Ikona Matki Bożej Królowej Ludu Rzymskiego. Krzyż i Ikona będą nawiedzały nasze szkoły i nasz dekanat przez tydzień czasu. 

II etap przygotowań rozpoczniemy 20 lipca i będzie trwał do  25 lipca 

         W naszej parafii będziemy gościć młodzież zza granicy. Najprawdopodobniej będą to mieszkańcy Ameryki Północnej – Meksyku. Przez ten czas nasza młodzież, jak i goście będą uczestniczyć w programie ŚDM na terenie naszego dekanatu. 24 lipca w niedzielę po Uroczystej Eucharystii w południe, planujemy dekanalny piknik rodzinny wokół Bazyliki jak i koncerty ewangelizacyjne muzyki chrześcijańskiej. Wspólne świętowanie potrwa do godzin wieczornych. 

III etap to uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Na spotkanie z Ojcem Świętym wyjeżdżamy w czwartek 28 lipca w godzinach wieczornych. Uczestniczyć w nim będziemy do poniedziałku. Następnie udamy się na dekanalny odpoczynek do Zakopanego.
3 sierpnia, w godzinach wieczornych powrócimy do parafii. Dokładny program na stronie parafii.

 

         Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian i gości o modlitwę w intencji tego ważnego i niepowtarzalnego w naszej Ojczyźnie wydarzenia, aby święty Jan Paweł II, obecny w naszej świątyni w znaku relikwii wstawiał się za nami w całej organizacji dni młodych. Zwracamy się również z prośbą do instytucji z terenu naszej gminy, lokalnych firm i przedsiębiorców, i naszych parafian o pomoc i wsparcie przy organizacji tego wydarzenia, aby jak najwięcej ludzi młodych mogło skorzystać z duchowego bogactwa Światowych Dni Młodzieży. Chęć pomocy i zaangażowania prosimy zgłaszać do ks. Mariusza. W najbliższy piątek 19 lutego zapraszamy na godz. 17.00 na Drogę Krzyżową śladami Jana Pawła II i ŚDM.  Po Wielkanocy przeżyjemy też niedzielę ŚDM w naszej parafii, podczas której więcej dowiemy się o tym co nas czeka.

 

Informacje:

Ks. Mariusz
tel: 502 957 729
email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
facebook: ŚDM - Centrum Dekanalne w Sokołach

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Sierpień 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony