Dzisiaj imieniny obchodzą: Konstancja, January Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeInformacje dla pielgrzymów wyjeżdżających do Chorwacji

Informacje dla pielgrzymów wyjeżdżających do Chorwacji

Wyjazd na pielgrzymkę do Chorwacji w sobotę 24 czerwca o godz. 17:00 - parking przed kosciołem w Sokołach. Bagaż - 20 kg + bagaż podręczny. Obowiazkowo proszę zabrać ze soba paszport lub ważny dowód osobisty.W razie pytań proszę dzwonić tel. - 692077483 (ks Arkadiusz).

Dzień 1

Wyjazd z Sokół  godz. 17.00.

Dzień 2

Przejazd do Marii Bistricy (1120 km – ok. 20 godz. trasa: Czechy, Austria) do Sanktuarium z wizerunkiem Matki Bożej Bystrzyckiej Msza święta w Sanktuarium. Następnie przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Banja Luki. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Sarajewa, spotkanie z przewodnikiem lokalnym i zwiedzanie miasta: m. innymi stara osmańska dzielnica Bascarsija tzw. mały Stambuł, obiadokolacja i nocleg w Sarajewie. (możliwość rezerwacji Mszy św. w Katedrze). Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Mostaru. Spotkanie z przewodnikiem, spacer i zwiedzanie zabytków Mostaru, m.in.: Kościół pw. Św. Piotra i Pawła (możliwość Mszy św.), stary most zbudowany na Neretwie jeszcze przez Turków. Przejazd do Medjugorie. W godzinach wieczornych  możliwość  udziału w modlitwach  wieczornych (18.00 Różaniec, 19.00 Msza święta, 20 – 21.00 Adoracja Eucharystyczna). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, spotkanie z miejscowym przewodnikiem (poznanie historii objawień, stanowiska Kościoła, miejsc i pomników modlitwy), wyjście na Górę Objawień z modlitwą różańcową.  Msza Święta w kościele p.w. Św. Jakub o godz. 13.00 (msza wspólna dla grup polskich). Następnie czas wolny, obiadokolacja. W godzinach wieczornych  możliwość  udziału w modlitwach  wieczornych (18.00 Różaniec, 19.00 Msza święta, 20 – 21.00 Adoracja Eucharystyczna). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd do Dubrownika, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie Dubrownika zwanego – „Perłą Adriatyku”: Wielka fontanna Onufrego, Klasztor św. Klary, katedra Wniebowzięcia NMP (relikwie św. Błażeja), Kompleks klasztorny O.O. Franciszkanów, stara Apteka, mury obronne, Pałac Sponza. Msza św. w Kościele Zbawiciela. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Sinj, gdzie znajduje się znane wśród Chorwatów na całym świecie – sanktuarium Matki Bożej Sinjskiej. Wizyta w kościele Franciszkanów – Msza św. w klasztorze jest przechowywany cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny z Sinja przywieziony przez zakonników w XVII wieku.  Przejazd do Splitu - drugiego co do wielkości miasta Chorwacji a zarazem stolicy Dalmacji. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Pałac Cesarza Dioclecjana, Złota Brama, Katedra św. Dujama, dzwonnica, i gwarna usiana kawiarenkami nabrzeżna promenada. Przejazd do Trogiru, spacer urokliwymi uliczkami miasta położonego  na wyspie,  romańska katedra św. Laurencjusza z kaplicą św. Jana z XV w oraz przykatedralną dzwonnicą (47m), Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 8

Śniadanie, WYPOCZYNEK NAD MORZEM, obiadokolacja, nocleg

Dzień 9

Śniadanie, przejazd do Plitvic  na godz. 11.00. Zwiedzanie Parku Narodowego, wpisanego na listę dziedzictwa naturalnego UNESCO (kompleks kilkunastu jezior, położonych przepięknie tarasowo, połączonych 72 malowniczymi wodospadami które zwiedza się pieszo i płynąc wycieczkowym statkiem (trasa ok. 8 godzin). Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 10

Przejazd bezpośrednio przez Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd do Sokół w godzinach popołudniowych

PROGRAM RAMOWY MOŻE ULEC ZMIANIE. WYMAGANY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej : DVD, WC, barek , 7 noclegów w hotelu lub pensjonacie, według programu,  pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: HB :  7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja, usługę pilota, ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT, opłaty parkingowe, opłaty drogowe, bilety wstępu, lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej, zestaw słuchawkowy Tour Guide System.

« Wrzesień 2017 »

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018