Dzisiaj imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomePielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny - m.i.n Medjugorie

Pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny - m.i.n Medjugorie

Znalezione obrazy dla zapytania chorwacja split morze

Na początku wakacji, w dniach 24 czerwiec – 3 lipiec, zapraszamy Parafian i Gości na 10-dniowa pielgrzymkę do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny połączoną z jednodniowym wypoczynkiem nad chorwackim morzem. W programie m.i.n: Medjugorie, Dubrownik, Split, Mostar, jeziora Plitvickie, Sarajewo. Koszt pielgrzymki: 1690 zł + 50 Euro (I rata – 1000 zł do końca marca, II rata – 690 zł + 50 Euro do końca maja). Opłaty w złotówkach dokonujemy na kontonr konta 12 1160 2202 0000 0002 0293 6519 - z dopiskiem "Pielgrzymka do Chorwacji" podajac swoje imie i nazwisko. Euro wpłacamy osobiście u księdza Arkadiusza do końca maja. Cena zawiera transport autokarem, noclegi wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie, przewodników, bilety wstępu, opłaty klimatyczne, rejs statkiem po jeziorach Plitvickich, zestawy słuchawkowe. Bliższe informacje i zapisy u ks. Arkadiusza - tel. 692077483. Spotkanie orgnizacyjne przed wyjazdem na pielgrzymkę we wtorek 13 czerwca o godz. 17:30 w kościele, w Sokołach.

Dzień 1

Wyjazd z Sokół ok. godz. 10.00.

Dzień 2

Przejazd do Marii Bistricy (1120 km – ok. 20 godz. trasa: Czechy, Austria) do Sanktuarium z wizerunkiem Matki Bożej Bystrzyckiej. Przyjazd ok. godz. 9.00. Msza święta w Sanktuarium. Następnie przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Banja Luki. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Sarajewa, spotkanie z przewodnikiem lokalnym i zwiedzanie miasta: m. innymi stara osmańska dzielnica Bascarsija tzw. mały Stambuł, obiadokolacja i nocleg w Sarajewie. (możliwość rezerwacji Mszy św. w Katedrze). Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Mostaru. Spotkanie z przewodnikiem, spacer i zwiedzanie zabytków Mostaru, m.in.: Kościół pw. Św. Piotra i Pawła (możliwość Mszy św.), stary most zbudowany na Neretwie jeszcze przez Turków. Przejazd do Medjugorie. W godzinach wieczornych  możliwość  udziału w modlitwach  wieczornych (18.00 Różaniec, 19.00 Msza święta, 20 – 21.00 Adoracja Eucharystyczna). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, spotkanie z miejscowym przewodnikiem (poznanie historii objawień, stanowiska Kościoła, miejsc i pomników modlitwy), wyjście na Górę Objawień z modlitwą różańcową.  Msza Święta w kościele p.w. Św. Jakub o godz. 13.00 (msza wspólna dla grup polskich). Następnie czas wolny, obiadokolacja. W godzinach wieczornych  możliwość  udziału w modlitwach  wieczornych (18.00 Różaniec, 19.00 Msza święta, 20 – 21.00 Adoracja Eucharystyczna). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd do Dubrownika, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie Dubrownika zwanego – „Perłą Adriatyku”: Wielka fontanna Onufrego, Klasztor św. Klary, katedra Wniebowzięcia NMP (relikwie św. Błażeja), Kompleks klasztorny O.O. Franciszkanów, stara Apteka, mury obronne, Pałac Sponza. Msza św. w Kościele Zbawiciela. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Sinj, gdzie znajduje się znane wśród Chorwatów na całym świecie – sanktuarium Matki Bożej Sinjskiej. Wizyta w kościele Franciszkanów – Msza św. w klasztorze jest przechowywany cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny z Sinja przywieziony przez zakonników w XVII wieku.  Przejazd do Splitu - drugiego co do wielkości miasta Chorwacji a zarazem stolicy Dalmacji. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Pałac Cesarza Dioclecjana, Złota Brama, Katedra św. Dujama, dzwonnica, i gwarna usiana kawiarenkami nabrzeżna promenada. Przejazd do Trogiru, spacer urokliwymi uliczkami miasta położonego  na wyspie,  romańska katedra św. Laurencjusza z kaplicą św. Jana z XV w oraz przykatedralną dzwonnicą (47m), Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 8

Śniadanie, WYPOCZYNEK NAD MORZEM, obiadokolacja, nocleg

Dzień 9

Śniadanie, przejazd do Plitvic  na godz. 11.00. Zwiedzanie Parku Narodowego, wpisanego na listę dziedzictwa naturalnego UNESCO (kompleks kilkunastu jezior, położonych przepięknie tarasowo, połączonych 72 malowniczymi wodospadami które zwiedza się pieszo i płynąc wycieczkowym statkiem (trasa ok. 8 godzin). Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 10

Przejazd bezpośrednio przez Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd do Sokół w godzinach popołudniowych

PROGRAM RAMOWY MOŻE ULEC ZMIANIE. WYMAGANY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej : DVD, WC, barek , 7 noclegów w hotelu lub pensjonacie, według programu,  pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: HB :  7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja, usługę pilota, ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT, opłaty parkingowe, opłaty drogowe, bilety wstępu, lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej, zestaw słuchawkowy Tour Guide System.

« Maj 2017 »

Pielgrzymka Chorwacja Bośnia i Hercegowina