Dzisiaj imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeInfo dla pielgrzymów wyjeżdzających do Portugalii i Hiszpanii

Info dla pielgrzymów wyjeżdzających do Portugalii i Hiszpanii

Znalezione obrazy dla zapytania fatima

W dniach 5 - 11 kwietnia 2018 roku odbędzie się samolotowa pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie zwiedzania m.i.n: Fatima, Santiago de Compostela, Porto, Lizbona. Koszt 3100 zł + 80 Euro.  Wpłaty w ratach: I rata - 1000 zł (do 20 listopada); II rata - 1000 zł (do końca 2017 roku); III rata 1100 zł  + 100 zł autokar z Sokół na lotnisko i z lotniska do Sokół (do 10 marca 2018 r.) - wpłat dokonujemy terminowo na konto. Numer konta do wpłat - 12 1160 2202 0000 0002 0293 6519 (w tytule przelewu prosze zapisać swoje imie i nazwisko).  W dniu 19 marca (poniedziałek) o godz. 18:00 odbędzie się w kościele, w Sokołach spotkanie, na którym beda obecni własciciela biura podróży - na spotkaniu wpłacamy 80 Euro. Proszę wszystkich o obecność na spotkaniu. Nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę - wszelkie informacje u ks. Arkadiusza - tel. 692077483. Ramowy program pielrzymki:

DZIEŃ 1: 05.04.2018  LOTNISKO LIZBONA – HOTEL W FATIMIE

Wyjazd w godzinach wczesnoporannych autokarem z Sokół do Warszawy. Spotkanie z pilotem na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Lizbony. Przylot do Lizbony z międzylądowaniem we Frankfurcie. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja i uczestnictwo w wieczornych modlitwach. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2: 06.04.2018  FATIMA – ALJUSTREL I VALINHOS, NOCLEG W FATIMIE

Śniadanie. Msza Święta (Fatima). Następnie zwiedzanie sanktuarium (Fatima).Popołudniu spacer/droga krzyżowa do ALJUSTREL & VALINHOS - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków; udział w nabożeństwach religijnych w Sanktuarium; obiadokolacja, nocleg Fatima. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

DZIEŃ 3: 07.04.2018 COIMBRA - BRAGA, NOCLEG W OKOLICY PORTO LUB BRAGI

Śniadanie w hotelu. Msza Święta (Fatima). Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Następnie przejazd do BRAGI – jednego z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie kościoła Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Kolacja i nocleg w okolicy Porto lub Bragi.

DZIEŃ 4: 08.04.2018 SANTIAGO DE COMPOSTELA, NOCLEG W OKOLICY PORTO LUB BRAGI

Wcześnie rano, po śniadaniu, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA (SPAIN), najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela. Walking tour z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie katedry (grupowe zwiedzanie , wymaga wcześniejszej rezerwacji i obecności lokalnego przewodnik), która stanowi sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza Święta w katedrze. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 5: 09.04.2018  PORTO + TRANSFER DO HOTELU W LIZBONY

Po śniadaniu zwiedzanie PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto, Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka (grupowe zwiedzanie wymaga lokalnego przewodnika) i Sé Catedral. Opcjonalnie rejs po rzece DOURO a następnie wizyta w jednej z wytwórni win Porto – degustacja (zawarta w cenie). Transfer do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacje i nocleg.

Dzień 6:  10.04.2018  CALODZIENNE ZWIEDZANIE LIZBONY, NOCLEG W HOTELU W OKOLICY LIZBONY

Po śniadaniu przejazd do centrum LIZBONY. Pierwszy postój w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie kościoła (grupowe zwiedzanie - wynajęcie audio guides, wymaga lokalnego przewodnika) i klasztoru. Degustacji słynnego ciastka "pastel de Belem". Następnie zwiedzimy najstarsza dzielnice Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza Św w kościele Św. Antoniego w Lizbonie. Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa,najważniejszych ulic i płacy w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: 11.04.2018  TRANSFER NA LOTNISKO W LIZBONIE

Śniadanie w hotelu lub breakfast box. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy z międzylądowaniem we Frankfurcie. Przyjazd autokarem z Warszawy do Sokół.

----------------------------------------------------------------------------------

PS: niektóre punkty programu moga ulec niewielkiej modyfikacji ze względu na czas zwiedzania :)

« Luty 2018 »

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii 2018