Dzisiaj imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeChrześcijańki Festiwal ku czci bł. Karoliny

Chrześcijańki Festiwal ku czci bł. Karoliny

plakat 3 podglad kompre

Z racji Chrześcijańskiego Festiwalu ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny ogłaszamy konkursy w następujących kategoriach:

1. Konkurs literacki na podstawie tekstów,homilii i dzieł związanych z Karoliną Kózkówna. Poniższe teksty niech będą inspiracją do napisania utworu lirycznego związanego z błogosławioną.

Tematyka: "Ty ścieżkę życia mi ukażesz -  Ps. 16, 11

Motto: "Panie Jezu, dziękuję Ci, że ukochałeś mnie miłością, która podnosi z największych upadków i leczy z najboleśniejszych ran. Oczyść moje serce z wszelkiego zła, które nie pozwala mi doświadczać i cieszyć się darem Twojej miłości. bł. Karolina Kózkówna

Homilia Ojca świętego Jana Pawła II - Msza Św. beatyfikacyjna Karoliny Kózkówny.  Tarnów 10 czerwca 1987 rok

2. Konkurs plastyczny pod tytułem: "Błogosławiona Karolina przykładem pięknego serca". Technika wykonania prac na kartkach formatu A3 lub A4 dowolna. Praca ma na celu ukazać postać "córki tarnowskiej ziemii" i wartości, którymi kierowała się w życiu.

3. Konkurs na najpiękniejszy bukiet kwiatów polnych. Błogosławiona Karolina jako młoda dziewczyna uwielbiała chodzić po okolicznych łąkach i pleść piękne bukiety, zanosząc je potem do pobliskiego kościoła. Wykonujemy bukiet z kwiatów i darów polnych, z tego co natura w naszym regionie daje człowiekowi. Wykonane dzieło, wraz z karteczką wykonawcy przynosimy na 13:00 do groty Matki Bożej Fatimskiejw dniu festiwalu.

Podpisane prace plastyczne i liryczne można składać do dnia 31 maja 2019r. do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Sokołach. Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów oraz wręczenie nagród za czytelnictwo podczas festiwalu.

« Maj 2019 »