Dzisiaj imieniny obchodzą: Florentyny, Ambroego, Gawa Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeKomunia Rocznicowa 2019Pielgrzymka - migawkiPielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

MEKSYK 2019

termin: kwiecień-maj

data będzie znana po 15 maja 2018

 

1. Dzień: Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie, przelot do Meksyku(przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień: Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiadokolacja i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk

3. Dzień: Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.

4. Dzień: Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tehuantepec.

5. Dzień: Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykań- skich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Cristóbal de las Casas.

6. Dzień: Śniadanie. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul i Misol-Ha. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Palenque.

7. Dzień: Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w mieście Merida.

8. Dzień: Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9. Dzień: Śniadanie, relaks i wypoczynek na pięknej plaży. Opcja All Iclusive. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

10. Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko Cancun. Przelot do miasta Meksyk stamtąd do Polski z międzylądowaniem. Zakończenie pielgrzymki.

 

Program może być modyfikowany w zależności od życzeń grupy pielgrzymkowej.

 

CENA ZAWIERA:

- hotele 4-5*, według lokalnej kategorii

- śniadania i obiadokolacje, All inclusive( w Cancun)

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- codzienne Msze Święte

- przewodnika-pilota po polsku w części objazdowej

 

CENA NIE ZAWIERA:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Cancun

- napiwków dla kierowcy i przewodnika około 30 $ /osoba

- systemu AudioGuide

 

PROPONOWANE HOTELE:

Miasto Meksyk: Royal Zona Rosa

Oaxaca: Hacienda La Noria

Tehuantepec: El Calli

San Cristobal: Catedral

Palenque: Villas Kin Ha

Merida: Residencial

Cancun: Aquamarina Beach lub Emporio Cancun

 

Cena:

w zależności od ilości uczestników:

30/34 osoby – 1500$

35/39 osób – 1460$

40/45 osób – 1420$

plus bilety lotnicze: cena około 4000 PLN ( znana po 15 maja 2018)

 

Osoby zapisane d 10 czerwca transfery na lotnisko w Polsce Gratis !

Po 10 czerwca + 130 zł/os

 

Wpłaty:

I rata – przy zapisie 1 tys. zł

II rata - do 10 września (pozostała kwota biletu w zł)

III rata do 10 grudnia 1000 $

IV rata do 10 marca (pozostała kwota $ w zależności od ilości osób grupy)

 

ZAPISY :

Ks. Mariusz Szulc – 502 957 729 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Październik 2018 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Taize 2018/2019

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii 2018

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony