Dzisiaj imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXXII Niedziela Zwykła - 10.11.2013 r.

XXXII Niedziela Zwykła - 10.11.2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest niedzielą adoracyjną – kończymy w kościele Rok Wiary ogłoszony w październiku 2012 roku przez papieża Benedykta XVI.

2. Jutro - 11 listopada - będziemy przeżywać dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00 i 17:00. Uroczysta Msza Święte w intencji Ojczyzny o godz: 9:00. W związku ze świętem Niepodległości młodzież z naszego oddziału KSM uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji FLAGA w Twoim OKNIE! Zachęcamy i prosimy jutro wywiesić Flagi w naszych oknach. Młodzież sprzedaje flagi w cenie 10 zł przed Kościołem zarówno biało czerwone jak i papieskie , które będą nam wszystkim potrzebne z racji kanonizacji JP II.

3. Można jeszcze zamawiać modlitwy za zmarłych – wypominki roczne. Dziś ostatni dzień Oktawy Wszystkich Świętych, po Mszy wieczornej różaniec w intencji zmarłych i wypominki jednorazowe.

4. Zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej do wspólnego wyjazdu do kina, do Białegostoku na bajkę. Wyjazd w środę 20 listopada około godz. 16:00 sprzed kościoła. Powrót około godz. 19:30. Koszt wyjazdu dla dzieci śpiewających w scholi i dla ministrantów - 25 zł., dla pozostałych osób - 30 zł Zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej lub u ks. Arkadiusza. Pozostało jeszcze 15 wolnych miejsc.

5. Zachęcamy do Wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych - Taize do Strasburga we Francji. Czas spotkania to 27 grudnia - 3 stycznia. Koszt 610 zł. Zapraszamy do zapisów w kancelarii bądź u ks. Mariusza.

6. Dziękujemy p. Edycie Małkiewicz za wykonanie szarf dla kandydatów na ministrantów, a chłopców z klas II i starszych którzy chcą być ministrantami zapraszamy aby się zapisać u ks. Arkadiusza.

7. Od wtorku organista p. Józef będzie roznosił opłatki. Przyjmijmy go życzliwie, Bóg zapłać za ofiary które zostaną złożone z racji wizyty Pana Organisty, jest to nasz wyraz wdzięczności za posługę i pracę w naszej parafii p. Józefa.

8. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jerzego Krysztope – proboszcza parafii Zuzela – miejsca narodzin Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ks. Jerzy skieruje do nas Słowo Boże, a po Mszy Świętej będzie rozprowadzał cegiełki i zbierał ofiary na przebieg uroczystości prymasowskich - beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

5. Zachęcamy również do czytania Głosu Katolickiego temat przewodni tego numeru to obchody Święta Niepodległości.

« Styczeń 2020 »