Dzisiaj imieniny obchodzą: Marek, Wacław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXXIII Niedziela Zwykła - 17.11.2013 r.

XXXIII Niedziela Zwykła - 17.11.2013 r.

1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Jerzego Krysztopę – proboszcza parafii Zuzela – miejsca narodzin Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ks. Jerzy głosi dziś Słowo Boże, a po Mszy Świętej będzie rozprowadzał cegiełki i zbierał ofiary na przebieg uroczystości prymasowskich - beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Bóg zapłać za złożone ofiary. Z racji dzisiejszej zbiórki na uroczystości Prymasowskie, zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez tajfun mieszkańców Filipin odbędzie się w następną niedzielę po każdej Mszy Świętej. Następna niedziela to Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – kończy ona rok liturgiczny.

2. Zapraszamy jutro do wyjazdu, do Łomży na „Wieczór Chwały”. W programie Eucharystia, świadectwo „uwolnionej z piekła” byłej modelki Anny Golędzinowskiej, uwielbienie Jezusa, przyjęcie pierścienia bł. Karoliny. Koszt wyjazdu - 15 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Mariusza.

3. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne. Nowe wypominki będą czytane od 1 grudnia czyli od pierwszej niedzieli Adwentu.

4. Przypominamy rodzicom i dzieciom które się zapisały, że wyjazd do kina, do Białegostoku na bajkę - w środę 20 listopada o godz. 16:00 sprzed kościoła. Powrót około godz. 19:30. Nie ma już wolnych miejsc

5. Zachęcamy do Wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych - Taize do Strasburga we Francji. Czas spotkania to 27 grudnia - 3 stycznia. Zostało jeszcze 5 wolnych miejsc. Koszt 610 zł. Zapraszamy do zapisów w kancelarii bądź u ks. Mariusza.

6. Na cmentarzu parafialnym - zgodnie z pozwoleniem konserwatora - trwa wycinka drzew. Prosimy mieszkańców miejscowości: Jamiołki Godzieby, Kowale, Piotrowięta, Świetliki, i Stypułki Borki na środę na godz. 8:30 do pracy przy porządkowaniu cmentarza po wycince drzew. Prosimy zabrać ze sobą ciągniki, przyczepy - wozy żeby można było wjechać w alejki cmentarne, widły, miotły. Pracy jest dużo więc prosimy żeby przybyła duża liczba mężczyzn bo cmentarz to nasze wspólne dobro. Informujemy jednocześnie że wywóz śmieci z cmentarza w październiku kosztował naszą parafię 4300 zł. Jeszcze raz prosimy o segregację śmieci gdy będziemy porządkować groby po listopadowych uroczystościach.

7. Prosimy - tych którzy jeszcze tego nie uczynili - o ofiary na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Można wpłacać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub wrzucić ofiarę na tacę w kopercie z wypisanym imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania ofiarodawcy tak żebyśmy mogli te ofiary odnotować w karcie kolędowej. Dziękujemy za zrozumienie.

8. W imieniu państwa Szyszko, którzy ucierpieli na skutek pożaru budynków gospodarczych składamy Bóg zapłać za okazaną pomoc dla wszystkich ludzi dobrej woli.

5. Zachęcamy również do czytania Głosu Katolickiego temat przewodni tego numeru to „Handlowa pułapka” czyli przedświąteczne sztuczki handlowców.. Jest też wiele ciekawych informacji dotyczących życia duchowego i życia naszej diecezji.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Wrzesień 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony