Dzisiaj imieniny obchodzą: Marek, Wacław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneNiedziela Chrystusa Króla - 24.11.2013 r.

Niedziela Chrystusa Króla - 24.11.2013 r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – kończy ona rok liturgiczny, po każdej Mszy Świętej odbywa się dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez tajfun w Filipinach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

2. Na cmentarzu parafialnym - zgodnie z pozwoleniem konserwatora – odbyła się wycinka drzew. Koszt tegorocznej - jesiennej wycinki drzew wyniósł 12 tyś. zł. Dziękujemy mieszkańcom miejscowości: Jamiołki Godzieby, Kowale, Piotrowięta, Świetliki, i Stypułki Borki za pracę przy porządkowaniu cmentarza po wycince drzew. Na cmentarzu pracowali: - z Jamiołki Piotrowiąt: Andrzej Jamiołkowski, Ireneusz Kamiński, Kazimierz Jamiołkowski s. Józefa, Kazimierz Jamiołkowska s. Wawrzyńca, Andrzej Olszewski, Jan Olszewski, Józef Pęski, pani Śleszyńska i pani. Kruszewska;       - z Jamiołki Świetlik: Jerzy Taborowski, Dariusz Kierzkowski; - z Jamiołk Godzieb: Jerzy Jamiołkowski, Kazimierz Jabłoński, Arkadiusz Jaworowski, Aleksander Klewinowski; - z Jamiołki Kowali: Marian Jamiołkowski, Bogdan Stypułkowski, Józef Jamiołkowski s. Aleksandra, Stanisław Jamiołkowski s. Edwarda, Józef Jamiołkowski s. Eugeniusza, Andrzej Kłoskowski, Jarosław Stypułkowski, - ze Stypułk Borek: Jan Kruszewski, Henryk Truszkowski i Mirosław Gierałtowski,       - z Sokół – Ryszard Buczyński. Bóg zapłać za pracę na cmentarzu i podjęty trud.

3. Jeszcze raz prosimy o segregację śmieci gdy będziemy porządkować groby po listopadowych uroczystościach.

4. Prosimy - tych którzy jeszcze tego nie uczynili - o ofiary na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Można wpłacać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub wrzucić ofiarę na tacę w kopercie z wypisanym imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania ofiarodawcy tak żebyśmy mogli te ofiary odnotować w karcie kolędowej. Dużo ofiar wpłynęło w tym tygodniu od sołtysów wiosek. Szczegółowo ofiary od poszczególnych wiosek i ulic z Sokól podamy i odczytamy w następną niedzielę. Dziękujemy za zrozumienie.

6. Pragniemy podziękować wszystkim którzy odwiedzają stronę internetową naszej parafii. Strona istnieje dokładnie rok czasu i ma 25 tysięcy wejść. Możemy dowiedzieć się dzięki niej między innymi wielu ciekawych informacji dotyczących życia parafii, przeczytać wiele artykułów, obejrzeć zdjęcia z uroczystości parafialnych. Widzimy więc, że strona internetowa parafii jest potrzebna i jeszcze raz zachęcamy do częstego jej odwiedzania – www.parafiasokoly.pl

7. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne. Nowe wypominki będą czytane od następnej niedzieli od 1 grudnia.

8. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent, po każdej Mszy będzie można będzie nabyć lek duchowy MISERIKORDYNA o którym mówił papież Franciszek w czasie Modlitwy Anioł Pański w ubiegłą niedzielę - 17 listopada. Zestaw zawiera: - różaniec z papieskim błogosławieństwem, - obrazek z Jezusem Miłosiernym,- ulotkę informacyjną. Cena leku - 12 złotych.

9. Taca w przyszła niedzielę przeznaczona jest na potrzeby WSD w Łomży, gościć będziemy kleryka z seminarium.

10. Zachęcamy do czytania Głosu Katolickiego.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Wrzesień 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony