Dzisiaj imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneI Niedziela Adwentu - 1.12.2013 r.

I Niedziela Adwentu - 1.12.2013 r.

1. Adwentem rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Jest to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej Bazylice – dla wszystkich: wtorki, czwartki i soboty na Mszy Św. o godz: 7:00, roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki na Mszy Św. o godz. 17:00. W piątki w szczególny sposób na Roraty po południu zapraszamy razem z dziećmi - młodzież i kandydatów do bierzmowania. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, dzieci od komunii rocznicowej i młodzieży do bierzmowania niech zatroszczą się oto, by ich pociechy uczestniczyły w Roratach. Dzieci na Mszach Roratnich otrzymają plansze i będą zbierać naklejki. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii 20,21 i 22 grudnia.

2. Bóg zapłać za złożone ofiary na tace, są one przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży, a klerykowi Pawłowi dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.

3. Po każdej Mszy będzie można przed kościołem nabyć dziś lek duchowy MISERIKORDYNA o którym mówił papież Franciszek w czasie Modlitwy Anioł Pański. Zestaw zawiera: - różaniec z papieskim błogosławieństwem, - obrazek z Jezusem Miłosiernym,- ulotkę informacyjną. Cena leku - 12 złotych. W zakrystii i przed kościołem można nabyć piękne lampiony na Msze Roratnie w cenie 20 zł. W następną niedziele można będzie już zakupić świece Caritas na stół wigilijny i bombki świąteczne Caritas. Ofiary ze świec i bombek przeznaczone są na pomoc chorym dzieciom i ubogi rodzinom.

4. Od dziś czytane są już nowe wypominki.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte z nabożeństwami o godz. 7:00; 9:00 i 17:00.

6. W następną niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy Świętej wieczornej - o godz. 17. 45 w przyszła niedzielę, odbędzie się w naszej Bazylice projekcja filmu "CRISTIADA".  Zapraszamy na nią wszystkich Parafian i Gości. Profesjonalnie film z licencją wyświetlą operatorzy kina "Ton" z Białegostoku. Jest to film fabularny, niedawno wyświetlany był w kinach, opowiada o prześladowaniu chrześcijan w Meksyku. Jest on naprawdę piękny i wzruszający. Kandydaci do bierzmowania razem z rodzicami - obecność obowiązkowa na projekcji filmu.

7. Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Dużo rodzin jeszcze nie wpłaciło na ogrzewanie, pamiętajmy, że kościół to nasze wspólne dobro. Można jeszcze wpłacać ma ogrzewanie w zakrystii, kancelarii parafialnej lub wrzucić ofiarę na tacę w kopercie z wypisanym imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania ofiarodawcy tak żebyśmy mogli te ofiary odnotować w karcie kolędowej.

8. Zachęcamy do czytania Głosu Katolickiego, temat przewodni numeru „Ile Adwentu w Adwencie”. W tym tygodniu „Głos Katolicki” jest z kalendarzem cena 5,50 jest też do nabycia miesięcznik „L’oservatore Romano” w cenie 8 zł i „Wzrastanie” w cenie 4 zł, dla dzieci do nabycia „Mały Gość Niedzielny” z przewodnikiem adwentowym w cenie 4 zł.

« Styczeń 2020 »