Dzisiaj imieniny obchodzą: Marek, Wacław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneII Niedziela Adwentu - 8.12.2013 r.

II Niedziela Adwentu - 8.12.2013 r.

1. Roraty w naszej Bazylice – dla wszystkich: wtorki, czwartki i soboty na Mszy Św. o godz: 7:00, roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki na Mszy Św. o godz. 17:00. W piątki w szczególny sposób na Roraty po południu zapraszamy razem z dziećmi - młodzież i kandydatów do bierzmowania. W tym tygodniu na Roraty dziecięce przybędzie św. Mikołaj - nie wiemy dokładnie jeszcze kiedy:) Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, dzieci od komunii rocznicowej i młodzieży do bierzmowania niech zatroszczą się oto, by ich pociechy uczestniczyły w Roratach. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii 20,21 i 22 grudnia.

 

2. Dziś przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy Świętej wieczornej - o godz. 17. 45, odbędzie się  w naszej Bazylice projekcja filmu "CRISTIADA".  Zapraszamy na nią wszystkich Parafian i Gości. Profesjonalnie film z licencją wyświetlą operatorzy kina "Ton" z Białegostoku. Jest to film fabularny, niedawno wyświetlany był w kinach, opowiada o prześladowaniu chrześcijan w Meksyku. Jest on naprawdę piękny i wzruszający. Kandydaci do bierzmowania razem z rodzicami - obecność obowiązkowa na projekcji filmu.

3. Po każdej Mszy będzie można przed kościołem nabyć dziś lek duchowy MISERIKORDYNA o którym mówił papież Franciszek w czasie Modlitwy Anioł Pański. Zestaw zawiera: - różaniec z papieskim błogosławieństwem, - obrazek z Jezusem Miłosiernym,- ulotkę informacyjną. Cena leku - 12 złotych. W zakrystii i przed kościołem można nabyć piękne lampiony na Msze Roratnie w cenie 20 zł. Można zakupić świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł i bombki świąteczne Caritas w cenie 5 zł – do świec i bombek dołączone są pocztówki. Ofiary ze świec i bombek przeznaczone są na pomoc chorym dzieciom i ubogi rodzinom.

4. W najbliższy piątek 13 grudnia, pod opieką księży, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Krzyżewie w godz. 8.00 – 14.00 przeprowadzi w Sokołach, w sklepach „Delikatesy". „Lewiatan" i „Arhelan" Bożonarodzeniową zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. Rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej, które chcą skorzystać ze zbiórki żywności proszę aby zgłosiły się do ks. Arkadiusza. Żywność będzie rozdzielana za pośrednictwem młodzieży KSM i wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Włączmy się w to dzieło pomagając najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać właścicielom sklepów „Delikatesy". „Lewiatan" i „Arhelan za umożliwienie przeprowadzenia tej zbiórki.

5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci I – komunijnych. Obecność obowiązkowa.

6. Zachęcamy do czytania Głosu Katolickiego, dla dzieci do nabycia „Mały Gość Niedzielny” z przewodnikiem adwentowym

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Wrzesień 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony