Dzisiaj imieniny obchodzą: Marek, Wacław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIII Niedziela Adwentu - 15.12.2013 r.

III Niedziela Adwentu - 15.12.2013 r.

1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Adwentu – nazywamy ją niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Przypominamy że roraty w naszej Bazylice – dla wszystkich: wtorki, czwartki i soboty na Mszy Św. o godz: 7:00, roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki na Mszy Św. o godz. 17:00.

 

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi I – komunijnymi.

3. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od wtorku wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas, ile razy byliśmy na roratach? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi. W takim duchu przeżyjmy nasze Rekolekcje Adwentowe: 20-21-22 grudnia 2013 r. (piątek, sobota niedziela). Poprowadzi je. ks. Kazimierz Ostrowski – profesor śpiewu w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Msze św. w czasie rekolekcji: - 7:00; - 9:00; -12:00 (w piątek - dla dzieci, w sobotę – dla chorych z sakramentem namaszczenia) - 17:00, - w kaplicy w Nowych Raciborach Msza w czasie rekolekcji, w sobotę i niedzielę o godz. 10:30. – w Domu Pomocy Społecznej w Dworakach Staśkach Msza w czasie rekolekcji, w piątek o godz. 10:30.

4. W zakrystii i przed naszą bazyliką można nabyć lek duchowy MISERIKORDYNA (po 12 zł) – może on być pięknym prezentem świątecznym dla naszych bliskich. Można również w zakrystii zakupić kalendarze parafialne na 2014 rok oraz świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł i bombki świąteczne Caritas w cenie 5 zł – do świec i bombek dołączone są pocztówki. Ofiary ze świec i bombek przeznaczone są na pomoc chorym dzieciom i ubogi rodzinom.

5. W piątek 13 grudnia, pod opieką księży, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Krzyżewie w godz. 8.00 – 14.00 przeprowadziła w Sokołach, w sklepach „Delikatesy". „Lewiatan" i „Arhelan" Bożonarodzeniową zbiórkę żywności i ofiar pieniężnych dla najbardziej potrzebujących. Zostało zrobione przez młodzież KSM-u, z zebranych produktów, ponad 30 paczek. Rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej, które chcą skorzystać ze zbiórki żywności proszę, aby zgłosiły się do ks. Arkadiusza. Żywność będzie rozdzielana po wcześniejszym zgłoszeniu u księży, w piątek 20 grudnia w godz. 14.00 – 16:30. Bóg zapłać wszystkim którzy wsparli tą akcje, dziękujemy właścicielom sklepów „Delikatesy". „Lewiatan" „Arhelan” i Dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie za możliwość przeprowadzenia tej zbiórki.

6. W najbliższą sobotę po Mszy wieczornej, w kościele, spotkanie organizacyjne  ks. Mariusza z młodzieża wyjeżdżającą na Spotkanie Młodych TAIZE.

7. W następną niedzielę po Mszy o godz. 9:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

8.  W poniedziałek 23 grudnia w godz. 9:00 – 11:00 będziemy odwiedzać chorych z posługą Bożonarodzeniową. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii podając dokładny adres i telefon.

9. Zachęcamy do czytania Głosu Katolickiego, jest również do nabycia miesięcznik „Miłujcie się”.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Wrzesień 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony