Dzisiaj imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialnePielgrzymka - migawki

Taize 2018/2019

 Zapraszamy do zapisów na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się w Hiszpanii w Madrycie. Zapisy wraz z wpłata zadatku 350 zł na nr konta. Reszta wpłaty w październiku. Liczba miejsc 35 decyduje kolejność zgłoszeń. Cena zawiera bilet loticzy z wykupionym baga zem 23 kg - bagaż główny + 8 kg bagaż podręczny. Na miejscu płatne 60 euro organizatorom - noclegi, wyżywienie, bezpłatna komunikacja miejska. Wszelkie inforacje u ks. Mariusza - 502 957 729 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. taize

Pielgrzymka do Meksyku 2019

MEKSYK 2019

termin: kwiecień-maj

data będzie znana po 15 maja 2018

 

1. Dzień: Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie, przelot do Meksyku(przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień: Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiadokolacja i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk

3. Dzień: Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.

4. Dzień: Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tehuantepec.

5. Dzień: Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykań- skich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Cristóbal de las Casas.

6. Dzień: Śniadanie. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul i Misol-Ha. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Palenque.

7. Dzień: Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w mieście Merida.

8. Dzień: Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9. Dzień: Śniadanie, relaks i wypoczynek na pięknej plaży. Opcja All Iclusive. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

10. Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko Cancun. Przelot do miasta Meksyk stamtąd do Polski z międzylądowaniem. Zakończenie pielgrzymki.

 

Program może być modyfikowany w zależności od życzeń grupy pielgrzymkowej.

 

CENA ZAWIERA:

- hotele 4-5*, według lokalnej kategorii

- śniadania i obiadokolacje, All inclusive( w Cancun)

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- codzienne Msze Święte

- przewodnika-pilota po polsku w części objazdowej

 

CENA NIE ZAWIERA:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Cancun

- napiwków dla kierowcy i przewodnika około 30 $ /osoba

- systemu AudioGuide

 

PROPONOWANE HOTELE:

Miasto Meksyk: Royal Zona Rosa

Oaxaca: Hacienda La Noria

Tehuantepec: El Calli

San Cristobal: Catedral

Palenque: Villas Kin Ha

Merida: Residencial

Cancun: Aquamarina Beach lub Emporio Cancun

 

Cena:

w zależności od ilości uczestników:

30/34 osoby – 1500$

35/39 osób – 1460$

40/45 osób – 1420$

plus bilety lotnicze: cena około 4000 PLN ( znana po 15 maja 2018)

 

Osoby zapisane d 10 czerwca transfery na lotnisko w Polsce Gratis !

Po 10 czerwca + 130 zł/os

 

Wpłaty:

I rata – przy zapisie 1 tys. zł

II rata - do 10 września (pozostała kwota biletu w zł)

III rata do 10 grudnia 1000 $

IV rata do 10 marca (pozostała kwota $ w zależności od ilości osób grupy)

 

ZAPISY :

Ks. Mariusz Szulc – 502 957 729 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Pielgrzymka do Fatimy 2017

Pielgrzymka do Fatimy

+Santiago de Compostela

 04 – 11. 07. 2017 

LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FATIMA – ALJUSTREL – NAZARE – BATALHA – SANTAREM - ALCOBAÇA - COIMBRA - PORTO – ESTORIL&CASCAIS 

Wycieczka fakultatywna: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA

Szczegóły ks. Mariusz Szulc 502 957 729

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE 18 czerwca po Mszy o godz. 17.00

Bagaż głowny (do luku bagażowego)

Do 23 kg, a suma boków= wysokość+szerokość+ głębokość =158 cm

bagaż

9 Dniowa Parafialna Pielgrzymka

 

 PIELGRZYMKA + WYPOCZYNEK

UWAGA!!!

2 WOLNE MIEJSCA !!!

Bardzo proszę do 10 maja o całkowite uregulowanie waluty PLN

Walutę Euro wpłacamy do 26 czerwca

szczegółowe informacje ks. Mariusz: 502 957 729

 

 

1. DZIEŃ Poniedziałek 06.07: -Wyjazd w godzinach nocnych, przejazd przez  Słowację, Węgry do BUDAPESZTU, w miarę możliwości czasowych krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obiadokolacja w restauracji z muzyką regionalną/wieczór integracyjny. Nocleg w hotelu.

2. DZIEŃ Wtorek 07.07: -Śniadanie, przejazd do MEDUGORJE. Po drodze zwiedzanie SARAJEVA z przewodnikiem, czas wolny w mieście. Przyjazd do pensjonatu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg. Msza Święta po drodze.

3. DZIEŃ Środa 08.07: -Śniadanie, spacer po Sanktuarium, zapoznanie z historią objawień i MEDUGORJE - kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Następnie przejazd na miejsce objawień – PODBRDO, wejście na górę. Po południu czas wolny do dyspozycji pielgrzymów, udział w nabożeństwach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ Czwartek 09.07: -Wczesne śniadanie i wyjazd do Czarnogóry. Po drodze wycieczka na wyspę KORCULA, wizyta w mieście gdzie urodził się Marco Polo, przejazd przez półwysep PELJESAC, degustacja wina w lokalnej winiarni, dla chętnych zakupy lokalnych win, krótki postój w miejscowości STON znanej z solanek i  malowniczych murów obronnych. Wieczorem zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w CZARNOGÓRZE.

5.DZIEŃ Piątek 10.07: -Po śniadaniu pobyt na plaży – kąpiel i wypoczynek. Wspólne spotkania i Wieczór Polski.

6.DZIEŃ Sobota 11.07: - Po śniadaniu wycieczka objazdowa po Czarnogórze: BUDVA, KOTOR, ZATOKA KOTORSKA, PERAST, rejs statkiem na wyspę Matki Bożej na Skale. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja i nocleg.

7.DZIEŃ Niedziela 12.07: -Pobyt na plaży, wypoczynek w hotelu. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Albanii – TIRANA, KRUJA. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.  (+15 Euro)

8.DZIEŃ Poniedziałek 13.07: - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do największego sanktuarium chorwackiego Matki Bożej Śnieżnej w MARII BISTRICY, Msza Święta, krótki pobyt w Sanktuarium i przejazd do LUDBREGU – Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusowej. Pobyt w Sanktuarium, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

9.DZIEŃ Wtorek 14.07: -Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, dalszy przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

 

 

CENA: 1250pln + 200euro

CENA ZAWIERA:

- TRANSPORT KLIMATYZOWANYM AUTOKAREM – DVD, BAREK;

- 1 NOCLEG W HOTELU W BUDAPESZCIE – POKOJE Z ŁAZIENKAMI;

- 2 NOCLEGI W PENSJONACIE W MEDUGORJE – POKOJE Z KLIMATYZACJĄ I ŁAZIENKAMI;

- 4 NOCLEGI W HOTELU W CZARNOGÓRZE -  POKOJE  z KLIMATYZACJĄ I  ŁAZIENKAMI;

- 8 ŚNIADAŃ I  7 OBIADOKOLACJI;

- 1 KOLACJA W RESTAURACJI REGIONALNEJ W BUDAPESZCIE;

- DEGUSTACJA WINA W WINIARNI NA PÓŁWYSPIE PELJESAC;

- REJS NA WYSPE KORCULA I NA WYSPE W ZATOCE KOTORSKIEJ;

- OPIEKĘ LICENCJONOWANEGO PILOTA I W ZWIEDZANYCH MIASTACH OPIEKĘ PRZEWODNIKÓW;

-UBEZPIECZENIE NNW I KL TUIR AXA.

Zapisy:

KS. MARIUSZ SZULC  502 957 729

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Październik 2018 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Taize 2018/2019

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii 2018

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony