Dzisiaj imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneObjawienie Pańskie - 6 styczeń 2013 r.

Objawienie Pańskie - 6 styczeń 2013 r.

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Przypomina nam ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód przynosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. Zatem to kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej komuniiBogiem i innymi, do przypomnienia sobie naszego chrześcijańskiego obowiązku, iż solą autentycznej wiary mamy pociągać innych ku Bogu.

 

2.  Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodniepradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (K + M + B 2013) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary!

3. Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech również one staną się misjonarzami miłości i pokoju także wśród najbliższych: w rodzinie i w gronie kolegów, koleżanek.

4. Dziś młodzież z KSM będzie kolędowała po naszj miejscowości. w godz. 14:00 - 16:30.  Przyjmijmy ich serdecznie. Więcej informacji na: facebook.ksm.sokoly.pl

5. W  kolejną niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Ale zastanowimy się też nad własnym chrztempowołaniem do zbawienia. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Może warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, że poprzez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem, o której mam świadczyć własnym życiem wobec innych.

6. W naszej parafii rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

 

Poniedziałek 7 styczeń – godz. 8:00 Dworaki Staśki - 1 ks.          

godz. 8:00 Jamiołki Godzieby i Kowale - 1 ks.

godz. 15:00 ul. Leśna i Żytnia - 1 ks.         

godz. 15:00 ul. Parkowa i Targowa - 1 ks.      

 

Wtorek 8 styczeń – godz. 8:00 Stypułki Giemzino i Kolonia - 1 ks.          

godz. 8:00 Noski Śnietne – 1 ks.                                 

godz. 15:00 ul. Tykocińska (strona prawa) – 1 ks.      

godz. 15:00 ul. Piaskowa i Czerwonego Krzyża – 1 ks.

 

Środa 9 styczeń – godz. 10:00 księża na kolędzie z bp. Januszem w Kobylinie

godz. 15:00 ul. Polna i Cicha – 1 ks.                                

godz. 15:00 ul. Ogrodowa i Szkolna – 1 ks.                      

 

Czwartek 10 styczeń – godz. 8:00 Bruszewo – 2 ks.                                  

 

Piątek 11 styczeń – godz. 8:00 Ruś Stara – 1 ks.                                         

godz. 8:00 Drągi i Pęzy – 1 ks.                                              

 

     Sobota 12 styczeń – godz. 8:00 Perki Wypychy – 1 ks.                                  

    godz. 8:00 Porośl Wojsławy – 1 ks.                                 

    godz. 8: 00 Porośl Kije i Porośl Głuchy                           

 

   Poniedziałek 14 styczeń – godz. 8:00 Racibory Nowe – 2 ks.              

 

 

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Styczeń 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony