Dzisiaj imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXIX Niedziela Zwykła - 13.08.2017 r.

XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2017 r.

1.  Przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą - jest to Niedziela Adoracyjna. W zakrystii są do odebrania jeszcze zdjęcia i płyty z I Komunii Świętej.

2. O godz. 20:00 zapraszamy, w dniu dzisiejszym, na kolejne nabożeństwo Fatimskie. Intencje różańcowe zapisane czytelnie na kartce wraz z ofiarami możemy składać przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, bądź przynieść bezpośrednio na nabożeństwo – w tych intencjach odmówimy Różaniec Fatimski. Po różańcu obrzęd Komunii Świętej i procesja którą zakończymy przy Grocie odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.  Zachęcamy do licznego przybycia. Ponadto przypominamy że koronacja MB Fatimskiej odbędzie się za miesiąc -13 września na Mszy Świętej o godz. 17:00. Koronacji dokona ks. bp Janusz Stepnowski. 

3. Jutro o godz. 18:00 w salce parafialnej próba chóru przed śpiewem na odpuście. Zapraszamy chórzystów w imieniu pana Józefa i własnym.

4. We wtorek 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to główny odpust w naszej parafii. Kazanie odpustowe wygłosi ks. kan. Robert Śliwowski – dyrektor administracyjny WSD w Łomży.  We wtorek Msze Święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę - godz. 7:00; 9:00; 12:00 – suma odpustowa i  po południu o godz. 17:00. Nie będzie Mszy Świętej w  kaplicy, w Nowych Raciborach. Zapraszamy na odpust, a szczególnie na Mszę Świętą o godz: 12:00 wszystkich Parafian i Gości. Prosimy o przybycie na sumę odpustową na godz: 12:00 dzieci sypiące kwiatki, asystę procesyjną, ministrantów, koła różańcowe, chór, grupy parafialne – jest to główny odpust w naszej Bazylice, niech wypadnie on okazale i pięknie, niech będzie czasem radosnego, spotkania z Bogiem. Z tej też racji Pan Organista zaprasza dziś na godz. 18:00 do salki parafialnej na próbę chóru. Poświęcenie pierwocin ziół, owoców i kwiatów jutro na każdej Mszy Świętej.

5. W najbliższy czwartek 17 sierpnia zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny na wakacyjny wyjazd do Warszawy. Wyjazd o godz. 8:30 sprzed kościoła, powrót około godz. 20:00. W programie: 2-godzinny pobyt w ZOO, 3-godzinne zwiedzanie z przewodnikiem m.i.n Starego Miasta, Pałacu Prezydenckiego, Grobu Nieznanego Żołnierza i wielu innych ciekawych miejsc w Warszawie. Koszt wyjazdu dla zaangażowanych w życie parafii - ministrantów, scholi, KSM - 90 zł dla pozostałych -  100 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy, wpłaty i bliższe informacje ks. Arkadiusza. Osoby, które się zapisały prosimy o wpłaty.

6. Bóg zapłać wszystkim Pielgrzymom Duchowym, którzy gromadzili się w dniach 1-13 sierpnia, przez czas trwania 33 PPŁ na Jasna Górę, na Mszach Świętych wieczornych, modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim w ten sposób wspierając naszych pątników. Dzisiejszym Nabożeństwem Fatimskim kończymy pielgrzymkę duchową Grupy Białej.

7. Otaczamy modlitwą rolników, którzy przeżywają czas intensywnej pracy żniwnej, modlimy się o dobrą pogodę dla nich. Przypominamy, że tym roku diecezjalne dożynki odbędą się 10 września w Kolnie. Naszą parafię będą reprezentować Perki Karpie i Perki Mazowsze. Prosimy sołtysów, aby zatroszczyć się o wykonanie wieńca dożynkowego i przygotowanie daru ołtarza. W Sokołach dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 17 września na Mszy o godz. 9.00 Na tę Msze Św. zapraszamy wszystkich rolników i tych którzy uprawiają rolę, sady, ogrody.  Każda wioska niech zatroszczy się o dar ołtarza złożony z darów natury i podziękowania Bogu za opiekę nad nami. Zebrane dary i ofiary zostaną przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. 

8. Pielgrzymi którzy zapisali się na wiosenną pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszeni są o wpłatę pierwszej raty - 800 zł w celu potwierdzenia rezerwacji miejsca.

9. Zachęcamy do nabywania licznych dewocjonalii - wyłożone są one na stoliku pod chórem i do czytania prasy katolickiej.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Lipiec 2018 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Taize 2018/2019

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii 2018

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Multimedia

Początek strony