Dzisiaj imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXI Niedziela Zwykła - 27.08.2017 r.

XXI Niedziela Zwykła - 27.08.2017 r.

1. Przeżywamy dziś XXI niedzielę zwykłą, dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Łomży.

2. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Racibor. Mieszkańcom Racibor i Porośli dziękujemy za zorganizowanie poczęstunku dla pielgrzymów.

 

3.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Przypominamy o obchodzeniu I piątków miesiąca, szczególnie tą prośbę kierujemy do dzieci klas 4, niech zatroszczą się o to rodzice. W piątek przypada również 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. Rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4 września – szczegółowy program rozpoczęcia podamy w następną niedzielę.

6. Urząd Gminy Sokoły przypomina, że we wrześniu tego roku na terenie naszej gminy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon, tekstyliów i odzieży w terminach wyznaczonych w harmonogramie odbioru, który każdy z mieszkańców otrzymał od firmy odbierającej odpady komunalne. Pierwsza zbiórka tych odpadów odbędzie się w Sokołach w najbliższą sobotę - 2 września od godz: 7.00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Gminy Sokoły www.sokoly.pl oraz w Urzędzie Gminy Sokoły.

7. Przypominamy, że w tym roku diecezjalne dożynki diecezjalne odbędą się 10 września w Kolnie. Naszą parafię z wieńcem dożynkowym i darem ołtarza będą reprezentować mieszkańcy wiosek:  Perki Karpie i Perki Mazowsze. W Sokołach dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 17 września na Mszy o godz. 9.00. Każda wioska niech zatroszczy się o dar ołtarza złożony z darów natury i podziękowania Bogu za opiekę nad nami. Zebrane dary i ofiary zostaną przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. 

8. W dniach 13 i 14 października (piątek i sobota) organizujemy  2-dniową, autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, Gidle i grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Brak wolnych miejsc. Osoby które się zapisały prosimy w przyszłą niedzielę o wpłatę.

9. W dniach 5 - 11 kwietnia 2018 roku zapraszamy Parafian i Gości na samolotowa pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie zwiedzania m.i.n: Fatima, Santiago de Compostela, Porto, Lizbona. Koszt 3100 zł + 80 Euro.  Wpłaty w ratach. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy u ks. Arkadiusza.

10. Pielgrzymi zapisani do Ziemi Świętej proszeni są o wpłatę pierwszej raty - 800 zł w celu potwierdzenia rezerwacji miejsca.

11. Zachęcamy do nabywania dewocjonalii ze stolika pod chórem  i do czytania prasy katolickiej.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2018 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii 2018

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Multimedia

Początek strony