Dzisiaj imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneII Niedziela Zwykła - 20 I 2012 r.

II Niedziela Zwykła - 20 I 2012 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

3. Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmymódlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. W święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, przypadające w piątek, 25 stycznia, prośmyłaskę, aby Pan również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

5. I jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W sobotę, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim artykuł z naszej parafii pt "Opłatek w internacie"

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).
  • 24 I – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 26 I – Święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie Świętego Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe).

PORZĄDEK KOLĘDY:

Poniedziałek 21 styczeń – godz. 8:00 Perki Mazowsze i Karpie – 1 ks.

godz. 15: 00 Wyszyńskiego – 1 ks.

Wtorek 22 styczeń – godz. 8:00 Truskolasy Niewisko – 1 ks.

godz. 15:00 ul. Szosa Białostocka – 1 ks.

Środa 23 styczeń – godz. 8:00 Truskolasy Olszyna – 2 ks.

godz. 15:00 ul. Wygoda – 1 ks.

Czwartek 24 styczeń – godz. 8:00 Rzące, Racibory Stare i Racibory Nowe Kolonia – 2 ks.

Piątek 25 styczeń – godz. 8:00 Bruszewo Borkowizna i Ruś Nowa – 1 ks.

godz. 15: 00 ul . Solidarności – 1 ks.

Sobota 26 styczeń – godz. 8:00 Idźki Średnie. Młynowskie i Wykno – 2 ks.

Poniedziałek 28 styczeń – godz. 8:00 Faszcze – 1 ks.

godz. 8:00 Krzyżewo Stacja – 1 ks.

godz. 15: 00 ul. Rynek Kościuszki i Rynek Mickiewicza– 1 ks.

« Grudzień 2019 »