Dzisiaj imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXII Niedziela Zwykła - 3.09.2017 r.

XXII Niedziela Zwykła - 3.09.2017 r.

1. Przeżywamy dziś XXII niedzielę zwykłą. Dziś po Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na KUL i cele edukacyjne diecezji. Od następnej niedzieli Msze Święte o godz. 12:00 będą z kazaniami dla dzieci. W następną niedzielę podamy również plan spotkań grup parafialnych, terminy spotkań z rodzicami przed I Komunią Święta i bierzmowaniem.

2. Dyrektor Zespołu Szkół w Sokołach zaprasza na uroczyste  rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.  wg następującego porządku: Msza Święta o godzinie 9.00. dla wszystkich uczniów, rodziców i gości. 

Po zakończeniu Mszy Świętej:
- dla klas I -VII  SP oraz klas II-III Gimnazjum  spotkanie odbędzie się w hali sportowej

- dzieci i rodzice Punktu Przedszkolnego oraz "O" zapraszamy na spotkanie z wychowawcami do klas lekcyjnych. Dowóz dzieci w dniu jutrzejszym na trasach: "Racibory", "Truskolasy", "Pęzy", "Drągi", "Perki" odbędzie się w godzinach tzw. porannego drugiego kursu. Uczniowie z terenu "Kowalewszczyzna" proszeni są o wyjście na przystanki autobusowe w godz. 8.15 - 8.30. Dla trasy terenu "Bruszewo" rozkład autobusów umieszczony  jest na stronie internetowej szkoły.

 

3. We wtorek o godz. 19:00, w salce parafialnej  próba chóru.

4. Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Krzyżewie serdecznie zaprasza wszystkich rolników oraz firmy z branży rolniczej na Dni Kukurydzy oraz I Dni Soi które odbędą się w najbliższy czwartek - 7 września o godz. 10:00 w Krzyżewie.

5. W piątek - 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszej Bazylice będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę - godz. 7:00; 9:00; 12:00 i 17:00. Msza w kaplicy w Raciborach o godz 10:30. Błogosławieństwo ziarna do siewu podczas każdej Mszy Świętej.

6. W tym tygodniu w Bruszewie zakończy się peregrynacja figury MB Fatimskiej. Msza Święta na zakończenie peregrynacji w kaplicy, w Bruszewie, w piątek o godz. 19:00. Wioski w których jeszcze nie peregrynowała figura prosimy aby zgłaszały się do ks. Mariusza.

7. Przypominamy, że w tym roku diecezjalne dożynki diecezjalne odbędą się w następną niedzielę w Kolnie. Naszą parafię z wieńcem dożynkowym i darem ołtarza będą reprezentować mieszkańcy wiosek:  Perki Karpie i Perki Mazowsze. W Sokołach dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 17 września na Mszy o godz. 9.00. Każda wioska niech zatroszczy się o dar ołtarza złożony z darów natury i podziękowania Bogu za opiekę nad nami. Zebrane dary i ofiary zostaną przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Szczegółowy program dożynek parafialnych podamy w przyszłą niedzielę.

8. W dniach 17 – 22 września 2017 r., w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Spotkanie rozpoczynamy każdego dnia Eucharystią o godz. 17.00  w  Bazylice, po Mszy konferencja przedmałżeńska. Zapraszamy na te spotkania nie tylko narzeczonych, ale również tych którzy przygotowują się do małżeństwa, a nie mają kursu. Jeśli ktoś jest spoza parafii Sokoły również może uczestniczyć w spotkaniach - jest mile widziany. Przypominamy również, że kurs przedmałżeński jest obowiązkowym dokumentem bez którego nie ma możliwości zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Zapisy - w kancelarii parafialnej lub telefonicznie u ks. Arkadiusza.

9. W dniach 13 i 14 października (piątek i sobota) organizujemy  2-dniową, autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, Gidle i grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.. Osoby które się zapisały prosimy o wpłatę. Brak wolnych miejsc.

10. W dniach 5 - 11 kwietnia 2018 roku zapraszamy Parafian i Gości na samolotowa pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie zwiedzania m.i.n: Fatima, Santiago de Compostela, Porto, Lizbona. Koszt 3100 zł + 80 Euro.  Wpłaty w ratach. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy u ks. Arkadiusza

11. Pielgrzymi zapisani do Ziemi Świętej proszeni są o wpłatę pierwszej raty.

12. Zachęcamy do nabywania dewocjonalii ze stolika pod chórem.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Lipiec 2018 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Taize 2018/2019

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii 2018

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Multimedia

Początek strony