Dzisiaj imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2017 r.

XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2017 r.

1. Przeżywamy dziś XXIV niedzielę zwykłą. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne Radio Nadzieja. Na Mszy o godz. 9.00 – dożynki parafialne. Bóg zapłać sołtysom. Osobom zaangażowanym i wioskom, które wzięły udział w dożynkach. Zebrane dary i ofiary zostaną przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

2. Dziś po Mszy o godz. 12:00 spotkanie dziećmi klas III przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. W następną niedzielę również po Mszy o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

3. Od dziś do piątku w naszej parafii trwa kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie dziś po Mszy o godz. 17.00  w  Bazylice, następnie konferencja przedmałżeńska.

5. Caritas Diecezji Łomżyńskiej wspólnie z nasza Parafia organizują, w najbliższą sobotę 23 września, pieszą pielgrzymkę z Sokół do Płonki Kościelnej. W Płonce Kościelnej będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej i wspólnym biesiadowaniu. Wymarsz o godz 9:30 sprzed naszej Bazyliki - powrót bezpłatnie autokarem do Sokół około godz. 15:30. Zapraszamy na tą pielgrzymkę wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych.

6. Również w sobotę - uroczyste rozpoczęcie roku formacji Kół Różańcowych, Rodziny Radia Maryja, Ministrantów, KSM, i Akcji Katolickiej - w Ostrożnem koło Zambrowa. Zapraszamy wszystkie grupy naszej parafii. Wyjazd autokarem z naszej parafii o godz. 9.15 powrót około 15:00. Koszt młodzieży dzieci 5 zł - dorośli 10 zł. W programie Msza, koncert uwielbienia, agapa, występ folklorystyczny. Zapisy po Mszach w zakrystii

7. W tym tygodniu rozpoczynamy prace na cmentarzu parafialnym przy budowie oświetlenia. Koszt inwestycji to około 40 tysięcy zł. Podczas peregrynacji figury MB Fatimskiej zebraliśmy 7300 zł. Prosimy zatem o ofiary indywidualne wszystkich tych którzy mają swoich bliskich na cmentarzu, a w przyszłą niedziele taca będzie przeznaczona na zakup lamp (ich koszt to 13500 zł). Prosimy zatem o większe ofiary niż zazwyczaj.

8. Wioski i ulice Sokół w których jeszcze nie peregrynowała figura MB Fatimskiej prosimy aby zgłaszały się do ks. Mariusza.

9. Prosimy o wpłaty na październikową pielgrzymkę do Częstochowy i pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

10. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Zakopanego, Częstochowy i Krakowa. Zapisy w zakrystii, a osoby zapisane prosimy o wpłaty i nr pesel do przyszłej niedzieli

11. W dniach 5 - 11 kwietnia 2018 roku zapraszamy Parafian i Gości na samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie m.i.n: Fatima, Santiago de Compostela, Porto, Lizbona.  Wpłaty w ratach. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Arkadiusza

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

« Październik 2017 »

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii 2018