Dzisiaj imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXVI Niedziela Zwykła - 1.10.2017 r.

XXVI Niedziela Zwykła - 1.10.2017 r.

1. Przeżywamy dziś XXVI niedzielę zwykłą. Bóg zapłać ks. Jackowi za obecność i wygaszone Słowo Boże.

2. Po Mszy o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi klas IV przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej i ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

3. Dziś rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na różaniec, który będziemy odmawiali każdego dnia po Mszy Św. o godz. 17.00 – dodatkowo w każdą niedzielę po Mszy o godz. 12:00 dziesiątek różańca dla dzieci. Prosimy, aby rodzice i dziadkowie zmobilizowali dzieci - zwłaszcza I komunijne i od Komunii Rocznicowej oraz  młodzież – szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Dzieci I komunijne i kandydaci do bierzmowania podpisują obecność na różańcu w indeksach – pozostałe osoby w dniu jutrzejszym otrzymają plansze - od poniedziałku do piątku otrzymując obrazki do plansz.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Msza I – piątkowa w kaplicy w Raciborach o godz. 15:30.

5. W I piątki miesiąca zapraszamy również na godz. 19:30, na Msze Święte połączone z adoracją oraz modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Jest to pierwsza taka Msza Święta w naszej parafii – będzie jej przewodniczył ks. Marek i grupa modlitewno - muzyczna z Ostrowi Mazowieckiej.

6. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Na Mszę Święta o godz: 17:00, która będzie jednocześnie Mszą ślubną, zapraszamy wszystkie Koła Różańcowe - odmawiając tego dnia różaniec włączymy się w ogólnopolska akcje różaniec do granic. Po Mszy Św. w sali parafialnej odbędzie się – dla Kół Różańcowych - wspólna agapa. Zapraszamy na to spotkanie, prosimy jednocześnie, aby każde Koło Różańcowe przyniosło na agapę ciasto

7. Następna niedziela to w naszej parafii niedziela adoracyjna, ofiary do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia, wsparcie materialne zdolnej młodzieży z biednych rodzin.

8. Spotkanie z pielgrzymami lecącymi do Ziemi Świętej w niedzielę - 22 października po Mszy o godz: 17.00. Na spotkanie przynosimy paszporty.

9. Bóg zapłać za ofiary na tace złożone tydzień temu na zakup lamp. Zebraliśmy 6950 zł., czyli połowę wartości samych lamp. Całkowity koszt inwestycji to około 40 tyś zł. Prosimy o ofiary indywidualne. Od czwartku możliwy będzie wjazd na alejki cmentarza. W ubiegłym tygodniu ofiary indywidualne złożyli: Barbara Jamiołkowska (Sokoły) – 100 zł; Wojciech Polowczyk (Sokoły) – 100 zł, ofiarodawcy anonimowi – 150 zł.

10. Zapraszamy dzieci i młodzież do wyjazd na lodowisko, do Białegostoku. Wyjazd we wtorek 17 października o godz. 15:45 sprzed kościoła, powrót około godz. 20:15. Koszt dla KSM-u, ministrantów i scholi - 35 zł, dla pozostałych osób 45 zł. Zapisy u ks. Arkadiusza.

11. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Szwajcarii w Bazylei wyjazd 27 grudnia powrót 2 stycznia koszt 370 zł plus euro płatne organizatorom na miejscu. Zapisy u ks. Mariusza.

12. Zachęcamy do zapisywania na pielgrzymkę do Częstochowy Zakopanego i Krakowa - śladami Matki Bożej i Jana Pawła II.  Pielgrzymka odbędzie się w dniach 16-18 pazdziernika.

13. W dniach 5 - 11 kwietnia 2018 roku zapraszamy Parafian i Gości na samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie m.i.n: Fatima, Santiago de Compostella, Porto, Lizbona.  Wpłaty w ratach. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Arkadiusza

14. W Głosie Katolickim szereg ciekawych artykułów formacyjnych dotyczących modlitwy różańcowej  oraz wiadomości z życia Kościoła i naszej diecezji.

« Październik 2017 »

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii 2018