Dzisiaj imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017r.

XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii to niedziela seminaryjna. Gościmy rektora WSD w Łomży – ks. dr Jarosława Kotowskiego, któremu składamy Bóg zapłać za posługę w dniu dzisiejszym.

2. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy do uczestnictwa codziennie w modlitwie różańcowej.

3. W dniu jutrzejszym kolejna rocznica wyboru św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza Święta o świętym Pasterzu naszych czasów o godz.17.00, po Mszy Świętej ucałowanie relikwii i różaniec papieski. Zapraszamy na tą wieczorną liturgię.

4. Można zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Jest to wyraz naszej miłości do tych którzy odeszli z tego świata. Przyjmujemy również na Msze Święte i Msze Gregoriańskie na następny rok.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny gdy będziemy porządkować groby bliskich zmarłych prosimy o segregację śmieci na cmentarzu, prosimy też, w miarę możliwości, o zabieranie śmieci do własnych kontenerów domowych. Ograniczy to duże koszty związane z wywozem śmieci, które co roku ponosi parafia. Przypominamy że handel przed cmentarzem możliwy tylko i wyłącznie po ustaleniu z parafią. Ofiary zbierane za miejsca choć w części pokryją wywóz śmieci podczas tegorocznych uroczystości. Wszelkie pytania i ustalenia prosimy kierować do ks. Mariusza.

6. Powoli zbliżamy się do sezonu grzewczego prosimy sołtysów o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Ofiarę wspólnotową złożyli – Porośl Głuchy 5 rodzin 200 zł. Tradycyjnie rozpoczynamy zbiórkę darów w naturze (ziemniaki, zboże, owoce, warzywa, grzyby na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Dary można składać do garaży przy domu parafialnym.

7. Wyjazd na Pielgrzymkę do Częstochowy, Zakopanego i Krakowa jutro o 22.00 sprzed Bazyliki. Z racji na większy autokar są wolne miejsca. W programie Jasna Góra, Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach, Sanktuarium Cudownego Medalika, Sanktuarium w Łagiewnikach. Można się jeszcze dziś i jutro zapisać. Zapraszamy.

8. Spotkanie z pielgrzymami wyjeżdżającymi do Ziemi Świętej w niedzielę za tydzień- 22 października po Mszy o godz: 17.00. Na spotkanie przynosimy paszporty. Obecność obowiązkowa.

9. Serdecznie na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Szwajcarii w Bazylei wyjazd 27 grudnia powrót 2 stycznia Zapisy u ks. Mariusza.

10. Są wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie m.i.n: Fatima, Santiago de Compostella, Porto, Lizbona.  Wpłata pierwszej raty do końca października Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Arkadiusza.

11. W środę 25 października organizujemy wyjazd do kina , do Białegostoku na film pt: "Dwie Korony". Jest to wzruszajaca opowieść o ojcu Maksymilianie Kolbe -jego życiu i męczeństwie. W rolach głównych m.i.n Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał. Wyjazd o godz. 18:30. Koszt ( bilet do kina, autobus i ubezpieczenie) dla dorosłych - 45 zł, dla dzieci i młodzieży 40 zł. Zapraszamy do wyjazdu.

12. Trwają prace na cmentarzu związane z oświetleniem alejek cmentarnych. W minionym, tygodniu ofiary indywidualne na oświetlenie złożyli: Salwina Godlewska Sokoły 100 zł, Kazimierz Jamiołkowski Faszcze 100 zł, Mirosław Falkowski Perki Parpie 200 zł, Grzegorz Jakubik Sokoły 100 zł, Dariusz Jamiołkowski,
J. Piotrowięta 100 zł, Jan Czajkowski Kruszewo Brodowo 200 zł, Mirosław Grądzki Krzyżewo 100 zł, Raciborski Józef i Krzysztof Stara Ruś 200 zł, Zdzisław Tworkowski Sokoły 100 zł, Jankowski Jarosław Sokoły 100 zł, Janina Jabłońska Sokoły 100 zł, Tadeusz Roszkowski Sokoły 200 zł, Marianna Kozłowska Truskolasy Niwisko 50 zł, Waldemar Michalski Sokoły 100 zł ofiarodawcy anonimowi 470 zł Prosimy o dalsze ofiary na cel oświetlenia.

13. Został już wydany nasz parafialny kalendarz na 2018 rok z licznymi fotografiami i informacjami o naszej parafii, i o tym co nas czeka w kolejnym roku. Koszt kalendarza to 7 zł W tym roku za każdą większą ofiarę składamy Bóg zapłać na cele oświetlenia cmentarnego.

« Listopad 2017 »

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii 2018