Dzisiaj imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXIX Niedziela Zwykła - 22.10.2017 r.

XXIX Niedziela Zwykła - 22.10.2017 r.

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to niedziela misyjna. Ofiary na tacę przeznaczone są na pomoc dla misjonarz posługujących na misjach.

2. Spotkanie z pielgrzymami wyjeżdżającymi do Ziemi Świętej dziś po Mszy o godz: 17:00. Na spotkanie przynosimy paszporty.

3. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy o godz. 17:00.

4. W najbliższą środę 25 października organizujemy wyjazd do kina, do Łomży na film pt: "Dwie Korony". Jest to wzruszająca opowieść o ojcu Maksymilianie Kolbe -jego życiu i męczeństwie. W rolach głównych m.i.n Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał. Wyjazd o godz. 17:00. Koszt (bilet do kina, autobus i ubezpieczenie) dla dorosłych - 45 zł, dla dzieci i młodzieży 40 zł. Zapisy u ks. Arkadiusza – są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wyjazdu.

5. Można zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Jest to wyraz naszej miłości do tych którzy odeszli z tego świata. Przyjmujemy również na Msze Święte i Msze Gregoriańskie na następny rok.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny gdy będziemy porządkować groby bliskich zmarłych prosimy o segregację śmieci na cmentarzu, prosimy też, w miarę możliwości, o zabieranie śmieci do własnych kontenerów domowych. Ograniczy to duże koszty związane z wywozem śmieci, które co roku ponosi parafia. Przypominamy że handel przed cmentarzem możliwy tylko i wyłącznie po ustaleniu z parafią. Ofiary zbierane za miejsca choć w części pokryją wywóz śmieci podczas tegorocznych uroczystości. Wszelkie pytania i ustalenia prosimy kierować do ks. Mariusza.

7. Powoli zbliżamy się do sezonu grzewczego prosimy sołtysów o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Trwa też zbiórka darów w naturze (ziemniaki, zboże, owoce, warzywa, grzyby na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Dary można składać do garaży przy domu parafialnym. Dziękujemy za złożone ziemniaki, marchew wiosce Porośl Wojsławy, osobom indywidualnym za dary na seminarium – m.i.n dżemy, ziemniaki, warzywa. Dary można jeszcze składać do końca października.

8. Trwają prace na cmentarzu związane z oświetleniem alejek cmentarnych. W minionym, tygodniu ofiary indywidualne na oświetlenie złożyli: Wiesław Roszkowski - Porośl Wojsławy 100 zł; Łukasz Kalisiewicz – Krzyżewo 100 zł; Zygmunt Zawadzki – Porośl Kije 200 zł; Henryk Roszkowski – Porośl Wojsławy 100 zł; Józef Jamiołkowski – Jamiołki Kowale 100 zł; Kazimierz Kruszewski – Sokoły 100 zł; Ireneusz Grabowski – Sokoły 100zł; Zbigniew Kurzyna – Sokoły 100 zł; Irena Grodzka – Sokoły 100 zł; Mieczysław Gołaszewski - Jamiołki Godzieby 100 zł; ofiarodawcy anonimowi – 300 zł. W tym tygodniu będą montowane lampy oświetlające alejki. Prosimy jeszcze o ofiary na ten cel.

9. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Szwajcarii w Bazylei wyjazd 27 grudnia powrót 2 stycznia koszt 370 zł plus euro płatne organizatorom na miejscu. Zapisy u ks. Mariusza.

10. W dniach 5 - 11 kwietnia 2018 roku zapraszamy Parafian i Gości na samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie m.i.n: Fatima, Santiago de Compostella, Porto, Lizbona.  Wpłaty w ratach. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Arkadiusza.

11. Został już wydany nasz parafialny kalendarz na 2018 rok z licznymi fotografiami i informacjami o naszej parafii - koszt kalendarza to 7 zł. Za każdą większą ofiarę składamy Bóg zapłać – przeznaczona ona będzie na cele oświetlenia cmentarnego. U ministrantów tygodnik „Głos Katolicki” i kalendarz rolnika  - cena 30 zł.

« Listopad 2017 »

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii 2018