Dzisiaj imieniny obchodzą: Florentyny, Ambroego, Gawa Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneUroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego - 29 październik 2017 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego - 29 październik 2017 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Naszymi modlitwami i wdzięcznością w sposób szczególny otaczamy budowniczych naszego kościoła, księży którzy pracowali w naszej parafii.

2. Kończy się powoli październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Ile razy w tym miesiącu odmówiłem różaniec, byłem na modlitwie różańcowej? – odpowiedzmy sobie na te pytania w sercu  i sumieniu?

 

 

3. Porządkując groby swoich bliskich pamiętajmy o segregacji śmieci na cmentarzu. Jeszcze raz przypominamy, że żywe kwiaty, liście i inne odpady rozkładalne składujemy obok pojemnika na śmieci, bardzo prosimy nie wrzucać też sztucznych wieńców do kontenerów. Osoby, które chcą sprzedawać kwiaty i znicze przy cmentarzu czynią to w wyznaczonej kwaterze po uprzednim ustaleniu z księdzem Mariuszem.

4. Można zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Jest to wyraz naszej miłości do tych którzy odeszli z tego świata. Przyjmujemy również na Msze Święte i Msze Gregoriańskie na następny rok.

 

5. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych, a w czwartek Dzień Zaduszny. Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Św. i w Dniu Zadusznym tak jak w każdą niedzielę, godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 17:00. Nie będzie w te dni Mszy Św. w kaplicy w Raciborach. W Uroczystość Wszystkich Św. o godz.11:30 w kościele będzie odmówiony „Anioł Pański” za zmarłych, następnie procesja na cmentarz i tam odbędzie się Msza Święta i o godz. 12:00, zaś w Dzień Zaduszny po Mszy Św. o godz. 12:00 procesja z 4 stacjami wokół bazyliki. Msze Św. wieczorne w nowennę Wszystkich Świętych (1-9 listopad) z wypominkami jednorazowymi i różańcem za zmarłych będą w bazylice. Kartki do wypominek jednorazowych wyłożone są na stoliku pod chórem, przynosimy je, wraz z ofiarą przed tym nabożeństwem. Poświęcenie nowych pomników – 1 listopada -  po Mszy na cmentarzu.

 

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych, na cmentarzu, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz renowacji zabytkowych pomników – w tym roku dzięki ofiarności parafian i wsparciu Rady Gminy kolejny pomnik został gruntownie odnowiony.

 

7. W tym tygodniu przypada  pierwszy I piątek i sobota miesiąca. Msze Święte w bazylice o godz. 7:00; 9:00 i 17:00. Msza Święta w kaplicy w Raciborach w I piątek miesiąca o godz. 15:30. W I piątki miesiąca zapraszamy również na godz. 19:30, na kolejną Msze Święte połączone z adoracją oraz modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Mszy będzie przewodniczył ks. Kamil i grupa modlitewno - muzyczna z Białegostoku.

8. Trwa już sezon grzewczy, prosimy sołtysów o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Do środy trwa też zbiórka darów w naturze (ziemniaki, zboże, owoce, warzywa, grzyby na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Dary można składać do garaży przy domu parafialnym.

9. Trwają prace na cmentarzu związane z oświetleniem alejek cmentarnych. W minionym, tygodniu ofiary indywidualne na oświetlenie złożyli: ofiarodawcy anonimowi – 300 zł. Prosimy jeszcze o ofiary na ten cel.

10. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Szwajcarii w Bazylei wyjazd 27 grudnia powrót 2 stycznia koszt 370 zł plus euro płatne organizatorom na miejscu. Zapisy u ks. Mariusza.

11. W dniach 5 - 11 kwietnia 2018 roku zapraszamy Parafian i Gości na samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie m.i.n: Fatima, Santiago de Compostella, Porto, Lizbona.  Wpłaty w ratach. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Arkadiusza.

12. Został wydany nasz parafialny kalendarz na 2018 rok z licznymi fotografiami i informacjami o naszej parafii - koszt kalendarza to 7 zł. Za każdą większą ofiarę składamy Bóg zapłać – przeznaczona ona będzie na cele oświetlenia cmentarnego. U ministrantów tygodnik „Głos Katolicki”, a w nim artykuł ze zdjęciem z naszej parafii o turnieju piłki halowej ministrantów i kalendarz rolnika  - cena 30 zł.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Październik 2018 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Taize 2018/2019

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii 2018

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony