Dzisiaj imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia Parafialne XXXI Niedziela Zwykła - 5.11.2017 r.

XXXI Niedziela Zwykła - 5.11.2017 r.

1. Przeżywamy dziś XXXI Niedzielę Zwykłą. Trwa nowenna za zmarłych. Msze Święte wieczorne - do czwartku 9 listopada włącznie - z wypominkami jednorazowymi, nieszporami żałobnymi i różańcem za zmarłych. Kartki do wypominek jednorazowych wyłożone są na stoliku pod chórem, przynosimy je na wieczorne nabożeństwo.

2. W piątek 10 listopada święto patronalne Szkoły Podstawowej w Sokołach im. Adama Mickiewicza. Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej odbędzie się o godz. 9:00. Zapraszamy na tą Eucharystię.

3. W sobotę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w Bazylice o godz. 7:00; 9:00 i 17:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12:00 i w kaplicy, w Raciborach. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny odbędzie się o godz. 9:00, po Mszy uroczystości Gminne na placu przy Pomniku – Krzyżu. Zapraszamy na tą Mszę Świętą. Pamiętajmy o tych którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. 11–go listopada wywieźmy na naszych posesjach biało - czerwone flagi.

4. Można jeszcze zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Przyjmujemy również intencje na Msze Święte i Msze gregoriańskie na następny rok.

5. Dziękujemy wszystkim za utrzymanie porządku na cmentarzu. Porządkując groby zmarłych po uroczystości Wszystkich Świętych pamiętajmy o segregacji śmieci na cmentarzu. Bóg zapłać młodzieży KSM i ministrantom ze przeprowadzoną zbiórkę na renowację pomników - zebrano przez te dni 895 zł.

6. Pragniemy podziękować za pomoc przy pracach parafialnych w listopadowych dniach p. Wojciechowi Czajkowskiemu i Zbigniewowi Dworakowskiemu.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na oświetleniem alejek cmentarnych. Najbliższą inwestycją którą będziemy realizować do automatyzacja oświetlenia wewnątrz Bazyliki.

8. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Szwajcarii w Bazylei wyjazd 27 grudnia powrót 2 stycznia koszt 370 zł plus euro płatne organizatorom na miejscu. Zapisy u ks. Mariusza.

9. W dniach 5 - 11 kwietnia 2018 roku zapraszamy Parafian i Gości na samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie m.i.n: Fatima, Santiago de Compostella, Porto, Lizbona.  Wpłaty w ratach. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Arkadiusza.

10. Do nabycia w zakrystii i u ministrantów:

-  kalendarz parafialny – koszt 7 zł,

- kalendarz rolnika  - koszt 30 zł.

- tygodnik „Głos Katolicki”, a w nim wiele ciekawych artykułów o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości, artykuły z życia Kościoła i naszej diecezji.

« Listopad 2017 »

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii 2018