Dzisiaj imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneI Niedziela Adwentu - 3.12.2017 r.

I Niedziela Adwentu - 3.12.2017 r.

1.  Adwentem rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, ale również oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa czyli paruzję. Rozpoczynając święty czas Adwentu wchodzimy w rok duszpasterski, któremu będą towarzyszyć słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – jak widzimy na banerze po lewej stronie. W naszej parafii gościmy ze Słowem Bożym kleryka Darka z naszego łomżyńskiego seminarium. Bóg zapłać za ofiary na tace - przeznaczone na seminarium.

2. Od dziś czytane są już nowe wypominki.

3. Dziś po Mszy o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami – obecność obowiązkowa, natomiast za tydzień również po Mszy o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na Taize. Osoby niepełnoletnie przychodzą z rodzicami.

4. Roraty w naszej Bazylice – dla wszystkich: wtorki, czwartki i soboty na Mszy Św. o godz: 7:00. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki na Mszy Św. o godz. 17:00. Na roraty przychodzimy z lampionami. Lampiony będzie można od jutra zakupić w zakrystii. Dzieci od I Komunii Świętej i młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczą w roratach obowiązkowo, dzieci przygotowujące się do Komunii Rocznicowej (minimum 5 razy). Prosimy rodziców, aby się oto zatroszczyli. Dzieci na Mszach Roratnich otrzymają plansze ze świętym Józefem – Strażnikiem Skarbów jak widzimy na banerze po prawej stronie i będą zbierać naklejki. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii  - 15,16 i 17 grudzień.

5. Wyjazd na lodowisko do Białegostoku w najbliższy wtorek 5 grudnia o godz.15:30 sprzed kościoła, powrót około godz. 20:15. Koszt dla KSM-u, ministrantów i scholi - 35 zł, dla pozostałych osób 45 zł. Osoby które się zapisały prosimy o wpłaty. Informacje i zapisy u ks. Arkadiusza.

6. W najbliższy czwartek – 7 grudnia - zapraszamy na godz 19:00, na Mszę połączoną z konferencją pana Leszka Dokowicza (ewangelizatora, scenarzysty, producenta filmowego). Kilka miesięcy staraliśmy się o wizytę pana Leszka w naszej parafii, zachęcamy do udziału w tej Mszy Świętej i konferencji.

7. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej Bazylice tak jak w każdą niedzielę o godz. 7.00; 9:00; 12:00 i 17.00. Msza Święta w kaplicy w Raciborach o godz. 10:30.

8. W zakrystii i u ministrantów można już zakupić świece na stół wigilijny - „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas – zwłaszcza pomoc ubogim i chorym. Cena świec to 15 i 5 zł.

9. W minionym tygodniu ofiary indywidualne na oświetlenie złożyli:  Bóg zapłać za złożone ofiary. Jednocześnie informujemy że ofiary zbierane do puszek z racji pogrzebu, przeznaczone będą na zewnętrzne odnowienie kościoła na cmentarzu.

10. Trwa sezon grzewczy. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Ofiarę wspólnotową w tamtym tygodniu złożyły następujące wioski. Prosimy te rodziny które jeszcze tego nie uczyniły o ofiary na ten cel. Wychodząc ze świątyni pamiętajmy o zamykaniu za sobą drzwi, tak żeby kościół się nie wychładzał.

11. Są jeszcze wolne miejsca na kwietniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii.

12. Do nabycia, oprócz świec Caritas, w zakrystii i u ministrantów: kalendarz parafialny – koszt 7 zł i tygodnik „Głos Katolicki”.

« Grudzień 2018 »

Pielgrzymka do Francji 2019