Dzisiaj imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIII Niedziela Zwykła - 27 styczeń 2013 r.

III Niedziela Zwykła - 27 styczeń 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest taDziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi  modlitwami i ofiarami!

2. W tym tygodniupierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

 

3. W nadchodzącą sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

4. Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Boguludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom które przyczyniły się do zorganizowania wczorajsze Chrysto-teki parafialnej – ks. Mariuszowi, Panu Falkowskiemu, Państwu Grzeszczuk, Panu Ochockiemu i Panu Czarnowskiemu oraz młodzieży KSM.

6. Dziękujemy również osobom które przyczyniły się do zorganizowania i opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie zimowiska, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, w Białym Dunajcu – ks. Arkadiuszowi i Pani Zdrodowskiej.

7. Za wspieranie dotychczasowych inicjatyw młodzieżowych – a więc wyjazdu do Rzymu i zimowiska, dziękujemy Radzie Gminy Sokoły na czele z Panem Wójtem i Bankowi Spółdzielczemu w Sokołach

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na pożegnanie ferii, które będzie miało miejcie 2 lutego, ferie pożegnamy kuligiem. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 12:00. Następnie o godz. 14:00 zbiórka przed naszą Bazyliką. Prosimy aby każdy był ciepło ubrany oraz miał ze sobą worek z sianem lub sanki. Kulig zakończymy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

9. Porządek kolędy w "Aktualnościach"

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 I – Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).

 

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Lipiec 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony