Dzisiaj imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIII Niedziela Adwentu - 17.12.2017 r.

III Niedziela Adwentu - 17.12.2017 r.

1.   Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Adwentu – nazywamy ją niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

2. Dziś kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe, które prowadził o. Krzysztof Kołodyński SVD – werbista. Ofiary składane dziś na tace są wyrazem naszej wdzięczności dla o. Krzysztofa za trud przeprowadzenia rekolekcji i na dalszą prace misyjną. Bóg zapłać za złożone ofiary, a o. Krzysztofowi dziękujemy za trud przeprowadzenia rekolekcji.

3. Wkraczamy już w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas, ile razy byliśmy na roratach? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, Przypominamy, że roraty w naszej Bazylice – dla wszystkich: wtorki, czwartki i soboty na Mszy Św. o godz: 7:00. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki na Mszy Św. o godz. 17:00.

4. W najbliższy piątek - 22 grudnia w godz. 9:00 – 13:00, pod opieką księży, młodzież KSM i ministranci, w sklepach spożywczych w Sokołach - u państwa Grzeszczuk i w Delikatesach Centrum przeprowadzą Bożonarodzeniową zbiórkę żywności i ofiar pieniężnych dla najbardziej potrzebujących. Osoby które potrzebują takiej pomocy prosimy, aby zgłaszały się do kancelarii parafialnej. Odbiór paczek na plebani tego samego dnia (czyli w piątek) w godz. 15:30 – 16:30.

5. Spowiedź adwentowa i odwiedziny chorych w sobotę 23 grudnia, w godz. 9:00 - 12:00. Chorych można jeszcze zgłaszać w zakrystii podając adres i numer telefonu.

6. Następna niedziela – to IV Niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy popołudniowej o godz. 17:00. Pasterka tradycyjnie będzie sprawowana o północy. Zapraszamy przed Pasterką na wspólne śpiewanie kolęd od godz. 23.00.  Porządek Mszy w święta Bożego Narodzenia podamy za tydzień.

7. W zakrystii i u ministrantów można zakupić świece na stół wigilijny - „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Cena świec to 15. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas – zwłaszcza pomoc ubogim i chorym.

8. Przypominamy, tym którzy jeszcze tego nie uczynili, o ofiarach na ogrzewanie kościoła. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”. W ubiegłym tygodniu ofiar wspólnotową – 400 zł złożyła wioska Truskolasy Olszyna.

9. Bóg zapłać za ofiary na oświetlenie alejek cmentarnych – Marian Kruszewski (Truskolasy Niwisko) – 100 zł, p. Grabowski (Kruszewo Brodowo) – 100 zł.

10. Są jeszcze wolne miejsca na kwietniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii.

11. Do nabycia u ministrantów: kalendarz parafialny, magnesy – jako pamiątka rekolekcji - po 5 zł, pamiątki i książki wydawnictwa misyjnego Verbinum, oraz liczne dewocjonalia i tygodnik „Głos Katolicki”.

« Styczeń 2018 »

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii 2018