Dzisiaj imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIV Niedziela Adwentu - 24.12.2017 r.

IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017 r.

1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Adwentu, z racji Wigilii nie będzie dziś Mszy popołudniowej o godz. 17:00.  

2. W zakrystii i u ministrantów można jeszcze zakupić świece na stół wigilijny - „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Cena świec to 15. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

 

3. Dzisiejsza niedziele to jednocześnie Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Chociaż przeżywamy niedzielę to zachowajmy post od pokarmów mięsnych – post ten wynika z naszej polskiej tradycji. Siadając do wieczerzy wigilijnej zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wolne miejsce przy stole, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią modlitewną w dniu Wigilii obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili

4. Pasterka tradycyjnie będzie sprawowana o północy, przed Pasterką – od godz. 23:00 - zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

5. Msze Święte w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia – godz: 9:00: 12:00 i 17:00, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę – godz: 7:00, 9:00: 12:00 i 17:00. Msza Święta w kaplicy w Raciborach tylko w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią

6. W piątek młodzież KSM i ministranci (pod opieka księży), przeprowadzili w Sokołach, w sklepach „Delikatesy Centrum" i „Lewiatan" Bożonarodzeniową zbiórkę żywności i ofiar pieniężnych dla najbardziej potrzebujących. Z zebranych produktów zostało zrobione 16 paczek, które zostały przekazane potrzebującym. Bóg zapłać wszystkim którzy wsparli tą akcje, dziękujemy właścicielom sklepów „Delikatesy Centrum" i „Lewiatan" za możliwość przeprowadzenia zbiórki, a młodzieży za zaangażowanie.

7. Przypominamy, tym którzy jeszcze tego nie uczynili, o ofiarach na ogrzewanie kościoła. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

8. W pierwsze piątki miesiąca w naszej parafii są sprawowane Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie. Najbliższa taka Msza święta odbędzie się w piątek 5 stycznia o godz. 19:30.

9. W niedzielę 21 stycznia o godz. 19:30 w naszej Bazylice będzie wystawiony Musical „Początek” grupy teatralnej. Chociaż do tego wydarzenia jeszcze dość dużo czasu, już teraz serdecznie na nie zapraszamy gdyż będzie to piękna uczta duchowo – kulturalna.

10. W dniach 5 -11 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Fatimy, Lizbony Santiago de Compostela czyli d do Portugalii i Hiszpanii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy  u ks. Arkadiusza.

11. Do nabycia u ministrantów: kalendarz parafialny i magnesy parafialne z wizerunkiem naszej Bazyliki w cenie 5 zł, dewocjonalia, książki i tygodnik „Głos Katolicki”.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Grudzień 2018 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony