Dzisiaj imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneNiedziela Chrztu Pańskiego - 7.01.2018 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 7.01.2018 r.

1. Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego – dziękujemy Bogu za sakrament chrztu, za naszych rodziców, chrzestnych, kapłana który nas ochrzcił. Dzisiejsza niedziela zamyka liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia – od jutra okres zwykły w liturgii charakteryzujący się zielonym, kolorem szat liturgicznych. Zgodnie z tradycją kolędy, wystrój Bożonarodzeniowy, choinki w naszych kościołach i domach mogą pozostać do 2 lutego – święta Matki Bożej Gromnicznej.

2. Dziś na Mszy o godz. 12:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Bruszewa wystawią jasełka – pantomimę Bożonarodzeniową.

3. Następna niedziela to w naszej parafii Niedziela Adoracyjna. Wspólnie z Centrum Kulturalno – Bibliotecznym zapraszamy na Mszę o godz. 12:00. Po Mszy koncert „I Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu”. Wystąpią: schola z parafii w Dąbrowie Wielkiej, zespół z GOK w Czyżewie, schola dziecięca z naszej bazyliki oraz dzieci i dorośli z CKB w Sokołach.

4. Jak w poprzednich latach Fundacja Kościół w Potrzebie organizuje w naszej diecezji zbiórkę elektrośmieci. Nasza parafia również angażuje się w tą akcje - wszystkich, którzy mają w domu niepotrzebne sprzęty elektryczne i elektroniczne (komputery, drukarki, kuchenki mikrofalowe, lodówki, zamrażalki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD) prosimy o dostarczenie tego sprzętu do otwartego garażu przy domu parafialnym, do środy 24 stycznia bo wtedy zostanie on odebrany.  Pozyskane w ten sposób przez Fundację środki zostaną przeznaczone na misje.

5. W niedzielę 21 stycznia o godz. 19:30 w naszej Bazylice będzie wystawiony przez grupę teatralną musical pt.:„Początek” – opowiada on o walce dobra ze złem i potędze Boga działającego w świecie. Już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

6. Bóg zapłać za ofiary na oświetlenie alejek cmentarnych – Adam Wiśniewski (Sokoły) – 100 zł; Jerzy Jaworski (Sokoły) – 200 zł; Bogdan Wądołowski (Ruś Nowa) – 100 zł; Danuta Hryniuk (Krzyżewo) – 100 zł; ofiara anonimowa – 100zł.

7. Przypominamy osobom które zapisały się na kwietniową pielgrzymkę do Fatimy o wpłacie II raty.

8. Zachęcamy do nabywania dewocjonali i do czytania tygodnika naszej diecezji „ Głos Katolicki”.

9. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty i ćwiczenia z katechezy. Plan kolędy na najbliższe dni wywieszony jest w gablotach przy wyjściu z kościoła i umieszczony na stronie internetowej parafii. Porządek kolędy na najbliższy tydzień…..

« Grudzień 2018 »

Pielgrzymka do Francji 2019