Dzisiaj imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneII Niedziela Zwykła - 14.01.2018 r.

II Niedziela Zwykła - 14.01.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela to w naszej parafii Niedziela Adoracyjna. W kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W sposób szczególny módlmy się w tym tygodniu o zjednoczenie i wzajemne zrozumienie wszystkich wspólnot chrześcijańskich..

2. Wspólnie z Centrum Kulturalno – Bibliotecznym zapraszamy dziś po Mszy o godz. 12:00 na koncert „I Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu”. Wystąpią: schola z parafii w Dąbrowie Wielkiej, zespół z GOK w Czyżewie, schola dziecięca z naszej bazyliki oraz dzieci i dorośli z CKB w Sokołach.

3. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Musical „Początek” który będzie wystawiony w naszej Bazylice o godz. 19.30. To historia odwiecznej Walki dobra ze złem pośrodku której rodzi się Chrystus - Światłość Świata. Ponad 40 osobowa grupa aktorów przybliży nam tematykę Świąt Bożego Narodzenia. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Po występie ofiary złożone do puszek będą wyrazem naszej wdzięczności za to widowisko.

4. Choć do wakacji jeszcze sporo czasu to już dziś zapraszamy dzieci młodzież i całe rodziny do zapisów na wakacyjny górski obóz parafialny w dniach 4-9 lipca. W programie: Kopalnia Srebra z podziemnym rejsem, Częstochowa, Park Rozrywki Energylandia, Zakopane, górskie wędrówki, Morskie Oko, Dolina Chochołowska, Słowacja i Park Wodny Tatralandia, zwiedzanie Krakowa. Całkowity  koszt dla osób do 18 roku życia-  760 zł  Zniżki dla dzieci i  młodzieży zaangażowanej w życie parafialne i dla rodzin. Zapisy u ks. Mariusza - liczba miejsc ograniczona, program wyjazdu na stoliku pod chórem.

5. Fundacja Kościół w Potrzebie organizuje zbiórkę elektrośmieci. Wszystkich, którzy mają w domu niepotrzebne sprzęty elektryczne i elektroniczne (komputery, drukarki, kuchenki mikrofalowe, lodówki, zamrażalki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD) prosimy o dostarczenie tego sprzętu do otwartego garażu przy domu parafialnym, do środy 24 stycznia bo wtedy zostanie on odebrany. Pozyskane w ten sposób przez Fundację środki zostaną przeznaczone na misje.

6. Bóg zapłać za ofiary na oświetlenie alejek cmentarnych  Witold Zawadzki (Porośl Kije) 100 zł, Ryszard Grabowski (Sokoły) 100 zł, Dariusz Brzozowski (Sokoły) 100 zł, Witold Perkowski (Truskolasy Lachy) 100 zł, Jan Czarnowski (Sokoły) 200 zł, Marian Rembiszewski (Bruszewo) 200 zł, Stanisław Bruszewski (Bruszewo) 100 zł, Grzegorz Jabłoński (Bruszewo) 100 zł, Janusz Łuniewski (Drągi) 100 zł, ofiary anonimowe – 450zł.

7. Zachęcamy do nabywania dewocjonali i do czytania tygodnika naszej diecezji „ Głos Katolicki”.

8. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty i ćwiczenia z katechezy. Jeśli ktoś z różnych powodów nie przyjął księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, może to uczynić zgłaszając termin wizyty w kancelarii parafialnej.

« Sierpień 2018 »

Taize 2018/2019