Dzisiaj imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIV Niedziela Zwykła - 28.01.2018 r.

IV Niedziela Zwykła - 28.01.2018 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedziele Zwykłą. Trwają ferie zimowe – przypominamy dzieciom i młodzieży, aby nie zapominać o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.

2. W najbliższy piątek 2 lutego przypada I piątek i Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej – modlimy się w tym dniu za osoby życia konsekrowanego. To dzień kiedy  przychodzimy do kościoła z gromnicami i je święcimy. Światło tej świecy, ma nas strzec przed złem, towarzyszy w chwilach trwogi, cierpienia czy podczas śmierci naszych bliskich. Gromnice będzie można zakupić w piątek, w zakrystii i u ministrantów, cena świecy - 7 zł. Msze Święte w piątek według porządku niedzielnego – godz. 7:00; 9:00; 12:00 i 17:00 - Msza w kaplicy, w Raciborach o  godz: 10.30. Z racji I piątku miesiąca po Mszach o godz. 7:00 i 17:00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Taca przeznaczona będzie  na zakony klauzurowe. W piątek również - o godz. 19:30 dodatkowa Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.

3. W sobota z racji I soboty miesiąca Msze Święte z Litanią do Matki Bożej o  godz. 7.00; 9.00 i 17.00.

4. Zapraszamy dzieci i młodzież do wyjazdu na lodowisko do Białegostoku - wyjazd we wtorek 13 lutego o godz. 15:45 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu dla dzieci śpiewających w scholi, ministrantów i młodzieży KSM - 35 zł., dla pozostałych osób - 45 zł. Zapisy u ks. Arkadiusza. Ilość miejsc ograniczona

5. Choć do wakacji jeszcze sporo czasu to już dziś zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do zapisów na wakacyjne wyjazdy:

- w dniach 25 - 30 czerwca wyjazd nad morze do Mikoszewa koło Stegny. W programie oprócz opalana i kąpieli w morzu, wycieczki do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Westerplatte, Krynicy Morskiej, obozu Stutthof, pogodne wieczory, gry, zabawy - nie zapomnimy też o codziennej modlitwie. Koszt 760 zł dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w życie parafii, dla pozostałych - 820 zł (płatność w ratach: I rata - 200 zł przy zapisie, reszta do 15 maja). Zapisy i informacje u ks. Arkadiusza.

- w dniach 4 – 9 lipiec wyjazd w góry. W programie: kopalnia srebra z podziemnym rejsem, Częstochowa, Park Rozrywki Energylandia, Zakopane, górskie wędrówki, Morskie Oko, Dolina Chochołowska, Słowacja i Park Wodny Tatralandia, zwiedzanie Krakowa. Koszt dla osób do 18 roku życia -  760 zł,  dla pozostałych - 820 zł. Zapisy u ks. Mariusza. Zapraszamy do zapisu na wakacyjne wyjazdy

6. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Jeśli ktoś nie przyjął księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić - prosimy by zgłosił się do kancelarii parafialnej i ustalił termin wizyty. Pragniemy też podziękować za gościnność, dobre słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca, składane dary w naturze i ofiary na kolędę, na kościół, ogrzewanie bazyliki i oświetlenie cmentarne. Wszystkim składamy staropolskie „Bóg zapłać”

6. Przypominamy narzeczonym, że od 1 stycznia obowiązuje w naszej diecezji nowym program przygotowania do małżeństwa. Oprócz kursów przedmałżeńskich narzeczeni są zobowiązani do wspólnego odbycia 5 spotkań małżeńskich. I turnus spotkań małżeńskich, w naszej parafii, rozpocznie się w sobotę 24 lutego, kolejny w sobotę 28 kwietnia. Na spotkania małżeńskie, które będą prowadzone przez małżonków odpowiednio przygotowanych przez Duszpasterstwo Rodzin, należy się wcześniej zapisać, gdyż w jednej turze spotkań może uczestniczyć nie więcej niż 20 par. Informujemy jednocześnie, że kurs przedmałżeński, w naszej parafii, będzie odbywał się w dniach 18 - 21 luty. Więcej informacji i zapisy na spotkania małżeńskie i kurs przedmałżeński u ks. Arkadiusza – szczegółowe terminy spotkań zamieszczone są na stronie internetowej naszej parafii.

7. Zachęcamy do nabywania dewocjonali i do czytania tygodnika naszej diecezji „ Głos Katolicki, a w nim wiele ciekawych artykułów i miesięcznika „L’servatore Romano”. Gazety do nabycia przy wyjściu z kościoła.

« Sierpień 2018 »

Taize 2018/2019