Dzisiaj imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneV Niedziela Zwykła - 4.02.2018 r.

V Niedziela Zwykła - 4.02.2018 r.

1. Przeżywamy dziś V Niedziele Zwykłą.

2. W następną niedzielę przypada Światowy Dzień Chorych. Na Mszę Świętą o godz. 9:00 za tydzień zapraszamy szczególnie osoby chore, cierpiące, samotne gdyż ich w sposób szczególny będziemy ogarniać naszymi modlitwami. W naszej parafii przyszła niedziela to Niedziela Adoracyjna.

3. Po Mszy o  godz. 12:00, w następną niedzielę, spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami, natomiast w niedzielę 18 lutego, również po Mszy o godz. 12:00, spotkanie z dziećmi klas IV przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej i ich rodzicami. Obecność na spotkaniach obowiązkowa.

4. Jak co roku organizujemy Katolicki Bał Karnawały. Bal odbędzie się w przyszłą sobotę 10 lutego. Rozpoczęcie Eucharystią w domu formacyjnym KSM, a potem przyjęcie w sali bankietowej w Krajewo Korytkach k. Zambrowa. Koszt 60 zł. Zapisy na bal u ks. Mariusza.

5. Zapraszamy dzieci i młodzież do wyjazdu na lodowisko do Białegostoku - wyjazd we wtorek 13 lutego o godz. 15:45 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu dla dzieci śpiewających w scholi, ministrantów i młodzieży KSM - 35 zł., dla pozostałych osób - 45 zł. Zapisy u ks. Arkadiusza. Ilość miejsc ograniczona. Osoby które się zapisały prosimy o wpłaty.

6. W sobotę 24 lutego w Częstochowie odbędzie się ogólnopolski zlot młodzieży i dorosłych zaangażowanych w życie parafialne, Akcję Katolicką i KSM. Zapraszamy wszystkich do wyjazdu. Koszt transportu i pakietu wstępu to 70 zł. Resztę kwoty pokrywa parafia. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 powrót w niedzielę nad ranem. Będzie to doskonała okazja do pogłębienia swojej więzi z Bogiem i Matką Najświętszą. Zapisy u ks. Mariusza.

7. Zapraszamy na wakacyjny wyjazdy: - nad morze w dniach 25 – 30 czerwca i w góry  w dniach 4 - 9 lipca. Bliższe informacje o wakacyjnych wyjazdach na ulotkach, na stoliku pod chórem i na stronie internetowej parafii. Osoby zapisane prosimy o wpłatę zaliczek do przyszłej niedzieli.

8. Przypominamy narzeczonym, że od 1 stycznia obowiązuje w naszej diecezji nowym program przygotowania do małżeństwa. Oprócz kursów przedmałżeńskich narzeczeni są zobowiązani do wspólnego odbycia 5 spotkań małżeńskich. I turnus spotkań małżeńskich, w naszej parafii, rozpocznie się w sobotę 24 lutego, kolejny w sobotę 28 kwietnia. Na spotkania małżeńskie należy się wcześniej zapisać, gdyż w jednej turze spotkań może uczestniczyć nie więcej niż 20 par. Informujemy jednocześnie, że kurs przedmałżeński, w naszej parafii, będzie odbywał się w dniach 18 - 21 luty. Więcej informacji i zapisy na spotkania małżeńskie i kurs przedmałżeński u ks. Arkadiusza – szczegółowe terminy spotkań zamieszczone są na stronie internetowej naszej parafii.

9. Bóg zapłać za rozebranie dekoracji Bożonarodzeniowej i choinek: pani Justynie Kruszewskiej, panu Organiście, pani Agnieszce Jakubowskiej, Michałowi Sokołowskiemu, Bogumiłowi Szyszko, młodzieży KSM i ministrantom.

10. Zachęcamy do nabywania ze stolika pod chórem dewocjonali i do czytania tygodnika „Głos Katolicki”. Gazety do nabycia przy wyjściu z kościoła.

« Sierpień 2018 »

Taize 2018/2019