Dzisiaj imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneVI Niedziela Zwykła - 11.02.2018 r.

VI Niedziela Zwykła - 11.02.2018 r.

1. Przeżywamy dziś VI Niedziele Zwykłą, dziś przypada również Światowy Dzień Chorych. Na Mszy Świętej o godz. 9:00 szczególnie będziemy modlić się za osoby chore, cierpiące, samotne. W naszej parafii dzisiejsza niedziela to Niedziela Adoracyjna.

2. Dziś po Mszy o  godz. 12:00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami, za tydzień po Mszy o godz. 12:00, spotkanie z dziećmi klas IV przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej i ich rodzicami, natomiast w niedzielę 25 lutego spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Obecność na spotkaniach obowiązkowa.

 

3. W środę rozpoczynamy Wielki Post – 40 dniowy czas wyrzeczenia i dobrych postanowień. W Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy (3 posiłki w tym jeden do syta) i jakościowy (powstrzymywanie się od mięsa). Zachęcamy i prosimy, aby w czasie Wielkiego Postu powstrzymać się od alkoholu, papierosów, słodyczy, oglądania TV. Trwajmy w dobrych postanowieniach. W Środę Popielcową Msze Św. jak w każdą niedziele - godz. 7:00, 9:00; 12:00 i 17:00, w kaplicy w Raciborach Msza o godz. 10:30 – homilię w środę wygłosi ks. dr Jacek Kotowski.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 15:30. Obowiązkowo w Drodze Krzyżowej uczestniczą dzieci klas III – przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci klas IV – przygotowujące się do Komunii Rocznicowej oraz kandydaci do bierzmowania – młodzież klas II Gimnazjum. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej Droga Krzyżowa i obrzęd Komunii Św. Dla dorosłych Droga Krzyżowa również w każdy piątek o godz. 17:00 po niej zaś Msza Święta. Gorzkie Żale w czasie Wielkiego Postu będziemy śpiewać w niedziele - na przemian po Mszach Świętych, w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po Mszy o godz. 7:00.

5. Zapraszamy dzieci i młodzież do wyjazdu na lodowisko do Białegostoku - wyjazd w najbliższy wtorek o godz. 15:45 sprzed kościoła, powrót około godz. 20:15. Zapisy u ks. Arkadiusza. Są jeszcze wolne miejsca.

6. Od niedzieli 18 lutego w naszej parafii będzie trwał kurs przedmałżeński. Spotkanie rozpoczynamy każdego Eucharystią o godz. 17.00  w  Bazylice, po Mszy konferencja przedmałżeńska. Zakończenie kursu w środę 21 lutego. Jeśli ktoś jest spoza parafii Sokoły również może uczestniczyć w spotkaniach - jest mile widziany. Zapisy - w kancelarii parafialnej lub telefonicznie, natomiast od soboty 24 lutego – spotkania dla narzeczonych. Zapisy i informacje u ks. Arkadiusza.

7. W sobotę 24 lutego w Częstochowie odbędzie się ogólnopolski zlot młodzieży i dorosłych zaangażowanych w życie parafialne, Akcję Katolicką i KSM. Zapraszamy wszystkich do wyjazdu. Koszt transportu i pakietu wstępu to 70 zł. Resztę kwoty pokrywa parafia. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 powrót w niedzielę nad ranem. Będzie to doskonała okazja do pogłębienia swojej więzi z Bogiem i Matką Najświętszą. Zapisy u ks. Mariusza.

8. Zapraszamy na wakacyjny wyjazdy: - nad morze w dniach 25 – 30 czerwca i w góry  w dniach 4 - 9 lipca. Są jeszcze wolne tylko na wyjazd nad morze. Bliższe informacje o wakacyjnych wyjazdach na stronie internetowej parafii i u księży wikariuszy. Osoby zapisane prosimy o wpłatę zaliczek.

9. Zachęcamy do nabywania ze stolika pod chórem dewocjonali i do czytania tygodnika „Głos Katolicki”.

Na Mszy o godz 12:00  - Przy wyjściu z kościoła można nabyć od Pana z wydawnictwa z Łomży książkę pt: „Kroniczka kuleskiego plebana” autorstwa ks. Stanisława Jamiołkowskiego – proboszcza Kulesz w latach 1873 - 1885 . Książka zaświadcza i dokumentuje historię i tradycję Kościoła lokalnego, jest ona opowieścią o postawach i wyborach, o losach ludzi, o ich zaletach i ułomnościach. Jest to także opowieść o sile wiary i fundamencie tradycji – przedstawionych z perspektywy źródeł i świadomości księdza. Wiele w niej wzmianek o Sokołach i okolicznych miejscowościach i mieszkańcach. Cena książki – 45 zł.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Styczeń 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony