Dzisiaj imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu -  w naszej parafii jest to Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

2. Przypominamy o wielkopostnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątki o godz. 15:30, dla dorosłych - o godz. 17:00, po niej Msza Święta. Gorzkie Żale dziś po Mszy o godz. 17:00, w następną niedzielę po Mszy o godz. 7:00.

3. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Trwały będą one do wtorku 20 marca włącznie. Spowiedź w czasie rekolekcji, w poniedziałek i wtorek. Rekolekcje poprowadzi ks. Witold Bączyk – kapłan diecezji ełckiej. W następną niedzielę porządek Mszy taki jak w każdą niedzielę. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień, wywieszony jest on już w gablotach przy wyjściu z kościoła i zamieszczony na stronie internetowej parafii. W następną niedzielę po Mszy o godz 12 spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej - przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. Po spotkaniu będzie możliwość zamówienia u krawcowej alb komunijnych

4. Pragniemy poinformować parafian, że w najbliższym czasie zostaną przekazane naszej parafii relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wprowadzenia relikwii dokona w maju pasterz diecezji ks. bp. Janusz Stepnowski. Uroczystości te połączone będą z wystawą, w naszej bazylice, o bł. księdzu Jerzym i wojewódzkim Świętem Flagi Narodowej. Program tych uroczystości podamy w kwietniu. Z racji otrzymania relikwii w następną niedzielę, po Mszach Świętych, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na relikwiarz, relikwiarium i koszty związane z otrzymaniem relikwii.

5. Wyjazd na lodowisko do Białegostoku w najbliższą środę 14 marca o godz. 15:45 sprzed kościoła.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę po Sanktuariach Warmii i Mazur. Wyjazd jednodniowy  w środę - 21 marca. Program Pielgrzymki: Św. Lipka koncert organowy, zwiedzanie z przewodnikiem i Msza Św. przejazd do Olsztyna : Katedra, Wysoka Brama, Stary Ratusz, Zamek Kapituły Warmińskiej - zwiedzanie z przewodnikiem, Obiad w Restauracji Regionalnej na Starówce, przejazd do Gietrzwałdu - zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego z przewodnikiem, modlitwa różańcowa. Koszt całego programu: transport, zwiedzanie, bilety wstępu, przewodnicy, obiad, ubezpieczenie: dzieci i młodzież 140 zł dorośli 150 zł. Zapisy u ks. Mariusza.

7. Osoby które zapisały się na kwietniową pielgrzymkę do Fatimy prosimy o wpłatę ostatniej raty. Zapraszamy jednocześnie na spotkanie przedpielgrzymkowe które odbędzie się w poniedziałek 19 marca o godz. 18:00, w kościele. Na spotkaniu obecni będą właściciele biura podróży, prosimy wszystkich wyjeżdzających o obecność. Informacje dla pielgrzymów zamieszczone są na stronie internetowej parafii.

8. Są jeszcze wolne miejsca na II turę spotkań dla narzeczonych które rozpoczną się 28 kwietnia.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która jest do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony