Dzisiaj imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneV Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018 r.

V Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018 r.

1. W naszej parafii rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Trwały będą one do wtorku 20 marca włącznie. Rekolekcje prowadzi ks. Witold Bączyk – kapłan diecezji ełckiej. Msze Święte w czasie rekolekcji - tak jak w każdą niedzielę godz. 7:00; 9:00 12:00 i 17:00. Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sokół i z Bruszewa oraz Gimnazjum uczestniczą w poniedziałek i wtorek, w rekolekcjach na Mszy Świętej o godz. 12:00. Młodzież Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie uczestniczy we Mszy rekolekcyjnej we wtorek o godz. 12:00. Msza święta dla chorych z sakramentem namaszczenia we wtorek o godz. 9:00. Msza Święta rekolekcyjna w kaplicy w Raciborach dziś i jutro o godz. 10:30, a w Domu Pomocy Społecznej w Dworakach we wtorek o godz. 10:30. Program rekolekcji jest dostępny w gablotach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy o spowiedzi rekolekcyjnej - jutro i we wtorek mamy zaproszonych spowiedników więc każdy niech skorzysta z tego sakramentu Bożej miłości, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwile.

2. Dziś po Mszy o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej - przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. Po spotkaniu będzie możliwość zamówienia u krawcowej alb komunijnych.

 

3. Po Mszach Świętych odbywa się dziś zbiórka ofiar do puszek. Ofiary przeznaczone będą na relikwiarz, relikwiarium i koszty związane z otrzymaniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wprowadzenia relikwii dokona w maju ks. bp. Janusz Stepnowski. Uroczystości te połączone będą z wystawą o bł. księdzu Jerzym i wojewódzkim Świętem Flagi Narodowej. Program tych uroczystości podamy w kwietniu.

4. Jutro Mszą Świętą o godz. 17:00 kończy się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Jeśli jakaś ulica z Sokół jest chętna do wzięcia Figury prosimy aby zgłosiła się do kancelarii parafialnej.

5. Osoby które zapisały się na kwietniową pielgrzymkę do Fatimy zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe które odbędzie się jutro o godz. 18:00, w kościele. Na spotkaniu obecni będą właściciele biura podróży, prosimy wszystkich wyjeżdzających o obecność.

6. Wyjazd na Dni Młodzieży do Łomży w sobotę o godz. 9:30.

7. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, uroczysta procesja z palmami na Mszy Świętej o godz. 9:00 i 12:00. Ofiary do puszek które będziemy zbierać w przyszłą niedziele przeznaczone są tradycyjnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

8. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątki o godz. 15:30, dla dorosłych - o godz. 17:00, po niej Msza Święta. Gorzkie Żale dziś po Mszy o godz. 7:00, w następną niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Droga Krzyżowa ulicami Sokół w Wielką Środę o godz. 19:30.

9. Odwiedziny i spowiedź wielkopostna obłożnie chorych, w następny poniedziałek czyli 26 marca w godz. 10:00 – 14:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Podajemy dokładny adres i numer telefonu.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę po Sanktuariach Warmii i Mazur. Wyjazd w najbliższą  środę o godz. 5:30 sprzed kościoła.  Program Pielgrzymki: Św. Lipka koncert organowy, zwiedzanie z przewodnikiem i Msza Św. przejazd do Olsztyna : Katedra, Wysoka Brama, Stary Ratusz, Zamek Kapituły Warmińskiej - zwiedzanie z przewodnikiem, Obiad w Restauracji Regionalnej na Starówce, przejazd do Gietrzwałdu - zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego z przewodnikiem, modlitwa różańcowa. Koszt całego programu: transport, zwiedzanie, bilety wstępu, przewodnicy, obiad, ubezpieczenie: dzieci i młodzież 140 zł dorośli 150 zł. Zapisy u ks. Mariusza.

11. Osoby które zapisały się na kwietniową pielgrzymkę do Fatimy prosimy o wpłatę ostatniej raty. Zapraszamy jednocześnie na spotkanie przedpielgrzymkowe które odbędzie się w poniedziałek 19 marca o godz. 18:00, w kościele. Na spotkaniu obecni będą właściciele biura podróży, prosimy wszystkich wyjeżdzających o obecność. Informacje dla pielgrzymów zamieszczone są na stronie internetowej parafii.

12. Są jeszcze wolne miejsca na II turę spotkań dla narzeczonych które rozpoczną się 28 kwietnia o godz. 19:00 w Sali parafialnej za garażami.

13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania nowych dewocjonali.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony