Dzisiaj imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneNiedziela Palmowa - 25.03.2018 r.

Niedziela Palmowa - 25.03.2018 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy dzisiaj Wielki Tydzień. Palmy są znakiem, że Chrystusa uznajemy za Króla i Pana naszego życia. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, uroczysta procesja na Mszy Świętej o godz. 9:00 i 12:00. Bóg zapłać paniom z Koła Plastycznego działającego przy Centrum Kulturalno - Bibliotecznym  i Szkole Podstawowej w Sokołach za wykonanie pięknych palm. Gorzkie Żale śpiewamy dziś po Mszy o godz. 9:00. Ofiary zbierane po Mszach do puszek przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji Wielkiego Tygodnia przeniesiona jest aż na poniedziałek - 9 kwietnia, gdyż dopiero wtedy pozwalają na to przepisy liturgiczne. Tego dnia będzie porządek niedzielny.

3. Odwiedziny chorych jutro w godz. 10:00 – 14:00. Chorych można jeszcze zgłaszać w zakrystii i

kancelarii

4.  Plan nabożeństw w Wielkim Tygodniu :

- Wielka Środa: godz. 19:30 Droga Krzyżowa ulicami Sokół. Gromadzimy się w kościele, trasa przemarszu tradycyjnie tymi samymi ulicami co w latach ubiegłych, zakończenie Drogi Krzyżowej na cmentarzu. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony. Prosimy Policję i OSP Sokoły o zabezpieczenie trasy przemarszu.

- Wielki Czwartek: godz. 16:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – jest to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament przenoszony jest do CIEMNICY – na znak pojmania i uwięzienia Chrystusa.

- Wielki Piątek: godz. 15:00 - Adoracja Krzyża - nie ma w tym dniu Mszy św. Jest to dzień śmierci naszego Pana. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 21:00 – o godz. 20:30 zostanie odśpiewana III część Gorzkich Żali. Adoracja zostanie zakończona Apelem Jasnogórskim, w czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Przeżyjmy ten dzień w skupieniu i głębokiej refleksji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

- Wielka Sobota: godz. 19:00 - Liturgia Wielkiej Soboty - przynosimy na nią świece chrzcielne. Prosimy zabezpieczyć je, aby nie zalać posadzki woskiem. Szczegółowy plan Adoracji wieczornej w Wielką Sobotę wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Adoracje w Wielką Sobotę kończymy o północy, będzie ona wznowiona w poranek wielkanocny o godz. 5:00.

5. Poświęcenie pokarmów w Bazylice o godz: 9:00; 13:00 i 15:00. Poświęcenie pokarmów na wioskach od

godz: 9:00 – 3 księży (prosimy tradycyjnie o zorganizowanie pojazdów na poświecenie, na wioskach)

6. W dniach 11 i 12 maja 2018 r. (piątek i sobota) organizujemy pielgrzymkę do Sandomierza, Kazimierza

Dolnego i Lublina. W programie zwiedzania m.in. - w Sandomierzu: wystawa "Świat ojca Mateusza"

, trasa podziemna, Stare Miasto, kościół św. Jakuba, katedra, ratusz; w Kazimierzu: kościół farny, Góra

Trzech Krzyży, punkt widokowy, rynek, baszta; w Lublinie: Stare Miasto, wzgórze zamkowe, Trybunał

Koronny, Archikatedra, Brama Krakowska, Bazylika ojców Dominikanów. Koszt: 290 zł dla dorosłych

, dla dzieci i młodzieży do 18 lat - 270 zł. Cena obejmuje - autokar, ubezpieczenie, zwiedzanie z

przewodnikiem, wszystkie bilety wstępu, obiadokolacje, nocleg, śniadanie i obiad. Szczegółowy program

pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Zapisy i informacje u ks. Arkadiusza.

7. Przypominamy że II tura spotkań dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę 28 kwietnia o godz. 19:00

w salki parafialnej za garażami. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Arkadiusza.

8. Zachęcamy do czytania tygodnika „Głos Katolicki”.

« Wrzesień 2018 »

Taize 2018/2019