Dzisiaj imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneWielkanoc - 1.04.2018 r.

Wielkanoc - 1.04.2018 r.

1.  Z okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana składamy wszystkim naszym parafianom oraz ich gościom gorące i szczere życzenia, aby Chrystus Zmartwychwstały był zawsze naszą siłą,  nadzieją, miłością i życiem. Niech ta moc, płynąca z Jego Zmartwychwstałego Serca rozpala nasze codzienne życie, obejmuje wszystkie troski rodzinne, pomaga w pracy zawodowej i tak prowadzi, abyśmy w każdej chwili naszego życia i w każdym działaniu czuli i ufali, że Bóg jeden jest naszym prawdziwym życiem, gdyż jest Bogiem żywych. Niech te święta, tak właśnie przeżywane pomogą na nowo odkryć, że Zmartwychwstały Jezus jest zawsze z nami.

2. Dzisiaj Msze Święte tak jak w każdą niedzielę, nie ma Mszy w kaplicy w Raciborach.

3. W niedziele wielkanocną o godz. 8:00, w programie 1 TVP wystąpi zespół „Harmonica” z Sokół. Zachęcamy do obejrzenia relacji.

4. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych Msze Św. jak w każdą niedzielę - godz: 7:00; 9:00; 12:00 i 17:00. W kaplicy w Raciborach godz. 10:30. Ofiary zbierane jutro na tace przeznaczone są na KUL.

5. Bóg zapłać za wykonanie ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy państwu Pietruczak – za przywiezienie kwiatów,  pani Justynie Kruszewskiej, panu organiście, państwu Ewie i Jackowi Szyszko, Edycie Kobeszko, Karolowi Kruszewskiemu i młodzieży KSM: Zuzi Zdrodowskiej, Zuzi Roszkowskiej i Dominice Jabłońskiej. Bóg zapłać za zaangażowanie w całą liturgię Triduum Paschalnego oraz za udział w procesji rezurekcyjnej – strażakom z Sokół, Rusi i Bruszewa, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, osobom niosącym feretrony, kołom różańcowym, paniom katechetkom, panu organiście z chórem parafialnym. Dziękujemy za adorację przy Panu Jezusie grupom parafialnym i wszystkim którzy czuwali przy Grobie Pańskim.

6. Wyjazd na lotnisko na pielgrzymkę do Fatimy w najbliższy czwartek 5 kwietnia o godz. 4:30 sprzed kościoła. Prosimy być 15 minut przed wyjazdem i zabrać ze sobą koniecznie dowody osobiste.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o  godz. 7.00 9.00 i 17.00. W I piątek Msza w kaplicy, w Raciborach o  godz: 15.30.  W piątek - o godz. 19:30 dodatkowa Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.

8. W dniach 11 i 12 maja 2018 r. (piątek i sobota) organizujemy pielgrzymkę do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Lublina. W programie zwiedzania m.in. - w Sandomierzu: wystawa "Świat ojca Mateusza", trasa podziemna, Stare Miasto, kościół św. Jakuba, katedra, ratusz; w Kazimierzu: kościół farny, Góra Trzech Krzyży, punkt widokowy, rynek, baszta; w Lublinie: Stare Miasto, wzgórze zamkowe, Trybunał Koronny, Archikatedra, Brama Krakowska, Bazylika ojców Dominikanów. Koszt: 290 zł dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży do 18 lat - 270 zł. Cena obejmuje - autokar, ubezpieczenie, wszystkie bilety wstępu, obiadokolacje, nocleg, śniadanie i obiad. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej parafii, dostępny jest również w zakrystii. Zapisy i informacje u ks. Arkadiusza.

9. Przypominamy że II tura spotkań dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę 28 kwietnia - są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

10. Przypominamy, że na trasie kolejowej: Łapy – Śniadowo zostaje przywrócony ruch pociągów towarowych, prosimy zachować szczególną ostrożność na przejazdach kolejowych.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony