Dzisiaj imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIV Niedziela Wielkanocna 22.04.2018 r.

IV Niedziela Wielkanocna 22.04.2018 r.

1.  Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza. W kościele rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania - modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na potrzeby WSD w Łomży. Bóg zapłać za złożone ofiary, a ks. kan. Robertowi za obecność i wygłoszone Słowo Boże.

2. Po Mszy Świętej o godz: 12:00 odbędzie się dziś spotkanie z dziećmi klas IV – od Komunii Rocznicowej i ich rodzicami, natomiast w następną niedzielę, również po Mszy o godz. 12:00 spotkanie i próba z dziećmi klas III – od I Komunii Świętej i ich rodzicami. Obecność dzieci i rodziców na spotkaniach obowiązkowa. Po spotkaniu będzie można odebrać od krawcowej alby komunijne.

3. W przyszła niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. dr Marcina Sobiecha z Ostrołęki, który skieruje do nas Słowo Boże i przybliży postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przygotowując nas do wprowadzenia relikwii ks. Jerzego. Uroczyste wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego nastąpi 2 maja na Mszy o godz. 11:00, dokona go pasterz diecezji ks. bp. Janusz Stepnowski. Uroczystości te połączone będą z wojewódzkim świętem flagi – szczegółowy plan tych wydarzeń podamy w przyszłą niedzielę. Od przyszłej niedzieli do 13 maja, w naszej bazylice, będzie rozstawiona wystawa o ks. Jerzym. Ofiary do puszek w następną niedzielę przeznaczone będą na Caritas.

4. Pragniemy poinformować, że w kwietniu zakupiliśmy do bazyliki nowe mikrofony bezprzewodowe oraz zostały wymienione drzwi w budynkach gospodarczych. W najbliższym czasie planujemy remont muru cmentarnego i zewnętrzne malowanie kościoła na cmentarzu.

 

5. Przypominamy narzeczonym, że II tura spotkań - przygotowujących do małżeństwa - rozpocznie się w najbliższą sobotę 28 kwietnia o godz. 19:00, w salach parafialnych za garażami.

6. Wyjazd na lotnisko na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 15.30. Wszelkie informacje dla pielgrzymów na stronie internetowej parafii.

7. Zwyczajem lat ubiegłych rozpoczynamy w naszej parafii poświęcenie pól. Bardzo prosimy sołtysów każdej wioski i ulic Sokół, aby ustalić termin poświęcenia z ks. Arkadiuszem w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Poświęcenie pól odbywa się w wioskach o godz. 15:00 lub 19:00. W tym tygodniu poświęcenie pól dla wioski  Idźki Wykno - w środę na Mszy o godz. 17:00, w kościele.

8. Osoby które się zapisały się na majową pielgrzymkę do Sandomierza prosimy o wpłaty. Na tą pielgrzymkę nie ma już wolnych miejsc.

9. W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Ziemi Świętej informujemy, że z naszej parafii organizujemy kolejną pielgrzymkę „Śladami Jezusa” – do Ziemi Świętej i Jordanii – przewodnikami pielgrzymki będą ojcowie franciszkanie. Odbędzie się ona jesienią, w dniach 23 – 30 listopad. Szczegóły: na plakatach, stronie internetowej parafii, w zakrystii i u ks. Arkadiusza.

10. Pragniemy poinformować o organizowanej przez naszą parafię w 2019 roku pielgrzymce do największego na świecie Sanktuarium Maryjnego w Guadalupe, w Meksyku. Program pielgrzymki dostępny jest na stronie parafii jak i w zakrystii. Rezerwacje miejsc i zapisy u ks. Mariusza

11. Zachęcamy do nabywania dewocjonaliów - wyłożone są one na stoliku pod chórem i czytania prasy katolickiej.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony