Dzisiaj imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneV Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

1.  Przeżywamy dziś V Niedzielę Zwykła. W naszej parafii gościmy ks. dr Marcina Sobiecha z Ostrołęki. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże przybliżające nam postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Od dziś do 14 maja w naszej bazylice rozstawiona jest wystawa o ks. Jerzym – zachęcamy po Mszach Świętych do jej zwiedzania i wczytania się w treści tam zawarte. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone są na Caritas. O godz. 18:00 zapraszamy w dniu dzisiejszym do Centrum Kulturalno – Bibliotecznego na projekcję filmu:’ Popiełuszko wolność jest w nas”.

2. Wyjazd na lotnisko, na pielgrzymkę do Ziemi Świętej dziś o godz. 15.30. Polecamy w modlitwach ks. Mariusza i pielgrzymów, prosząc jednocześnie o modlitwę w naszych intencjach.

3. Po Mszy Świętej o godz: 12:00 odbędzie się spotkanie i próba z dziećmi klas III – od I Komunii Świętej i ich rodzicami. Po spotkaniu będzie można odebrać, w domu parafialnym, od krawcowej alby komunijne. W następną niedzielę, również po Mszy o godz. 12:00, próba z dziećmi klas IV – od Komunii Rocznicowej i ich rodzicami.

4. We wtorek rozpoczynamy maj – miesiąc Maryjny. Bardzo prosimy, aby zadbać o krzyże i figurki przydrożne – wysprzątać je, przystroić odświętnie. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nie parafian, gości, dzieci i młodzież. Obowiązkowo w Nabożeństwie Majowym, w kościele uczestniczą: - dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Świętej, (przez cały maj); - dzieci klas IV, przygotowujące się do Komunii Rocznicowej i młodzież klas II Gimnazjum czyli kandydaci do bierzmowania. Prosimy rodziców, aby zadbali o to by dzieci i młodzież uczestniczyli w nabożeństwie. Gromadźmy się też w naszych wioskach, przy krzyżach, kapliczkach przydrożnych na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej. 

 

5. Dnia 1 maja o godz 11:00 w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym otwarcie wystawy „Drogi do Niepodległości” i wykład o symbolach narodowych.

 

5. W środę 2 maja - święto Flagi Narodowej. Prosimy, aby wywiesić na swoich posesjach flagi – Narodową, Maryjną i Papieską. Niech to będzie wyraz naszej wiary i patriotyzmu. W naszej Parafii i Gminie wojewódzkie obchody tego Święta. Zapraszamy na uroczystą Mszę Święta pod przewodnictwem pasterz diecezji ks. bp. Janusza Stepnowskiego o godz. 11:00. W Mszy Świętej uczestniczyć będą władze wojewódzkie, powiatowe, gminne, kompanie reprezentacyjne, poczty sztandarowe, orkiestra z Zambrowa. Uroczystości te połączone będą z wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego. Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości przy pomniku Krzyżu, a następnie festyn rodzinny przy placu Centrum Kulturalno – Bibliotecznego. Serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość NMP – Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji. Z tej racji Msze Święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę - godz: 7.00; 9.00; 12:00 i 17.00W kaplicy, w Raciborach o godz. 10:30. Msza z modlitwą za Ojczyznę, w Bazylice o godz. 9:00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. Nabożeństwa w pierwszy piątek miesiąca godz: 7.00; 9.00 i 17.00. W Raciborach godz. 15:30. W I piątek miesiąca dodatkowa Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, o godz. 19:30.

 

8. Zwyczajem lat ubiegłych rozpoczynamy w naszej parafii poświęcenie pól. Bardzo prosimy sołtysów każdej wioski i ulic Sokół, aby ustalić termin poświęcenia z ks. Arkadiuszem w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Poświęcenie pól odbywa się w wioskach o godz. 15:00 lub 19:00.

W tym tygodniu poświęcenie pól:

2 maj (środa) godz. 19:00 - Stypułki Giemzino i Jamiołki Kolonia (w wiosce) 

5 maj (sobota) godz. 15:00 - Noski Śnietnie (w wiosce) 

7 maj (poniedziałek) godz. 17:00 - Truskolasy Wola (w kościele) 

9. W dniach 23 – 30 zapraszamy na pielgrzymkę „Śladami Jezusa” – do Ziemi Świętej i Jordanii – przewodnikami pielgrzymki będą ojcowie franciszkanie. Szczegóły: na plakatach, stronie internetowej parafii, w zakrystii i u ks. Arkadiusza.

10. Pragniemy poinformować o organizowanej przez naszą parafię w 2019 roku pielgrzymce do największego na świecie Sanktuarium Maryjnego w Guadalupe, w Meksyku. Program pielgrzymki dostępny jest na stronie parafii jak i w zakrystii. Rezerwacje miejsc i zapisy u ks. Mariusza

11. Zachęcamy do nabywania dewocjonaliów. U młodzieży KSM, ministrantów i w zakrystii można zakupić w atrakcyjnych cenach nowe obrazy: Jezusa Miłosiernego, bł. księdza. Jerzego Popiełuszki

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony