Dzisiaj imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneVI Niedziela Wielkanocna 6.05.2018 r.

VI Niedziela Wielkanocna 6.05.2018 r.

1. Przeżywamy dziś VI Niedziela Wielkanocną – jest to Niedziela Adoracyjna, z racji tego że w przyszłą niedzielę będziemy przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończy się czas spowiedzi wielkanocnej i oddawania kartek od spowiedzi.

2. Przypominamy o nabożeństwie majowym - w kościele po Mszy św. wieczornej. Obowiązkowo w Nabożeństwie Majowym w kościele uczestniczą dzieci przygotowujące się do I Komunii. Dzieci od Komunii Rocznicowej i kandydaci do bierzmowania mogą uczestniczyć w nabożeństwie majowym w wioskach. Prosimy rodziców, aby zadbali o to by dzieci i młodzież uczestniczyli w tym nabożeństwie.

 

3. W naszej parafii trwa poświęcenie pól. W tym tygodniu odbędzie się ono w następujących wioskach:

7 maj (poniedziałek) godz. 15:00 - Perki Wypychy (w wiosce) 

                           godz. 17:00 - Truskolasy Wola (w kościele) 

8 maj (wtorek) godz. 15:00 - Truskolasy Niwisko (w wiosce)

                  godz. 19:00 - Stypułki Giemzino i Jamiołki Kolonia (w wiosce)

9 maj (środa) godz. 15:00 - Truskolasy Olszyna (w wiosce) 

                  godz. 19:00 - Porośl Wojsławy i Głuchy (w wiosce)

10 maj (czwartek) godz. 15:00 - Stare Racibory i Rzące (w szkole) 

12 maj (sobota) godz. 15:00 - Idźki Młynowskie (w wiosce) 

 

4. Wyjazd na 2 dniową pielgrzymkę do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Lublina w najbliższy piątek o godz. 5:30 sprzed kościoła – prosimy być 10 minut przed wyjazdem

5. Następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy o godz. 12:00 za tydzień próba komunijna z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. Ofiary które będziemy zbierać do puszek w przyszła niedzielę przeznaczone będą jako pomoc na odbudowę gospodarstwa państwa Jamiołkowskich z Bruszewa, którzy ucierpieli na skutek pożaru.

6. Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołach zwraca się z apelem do kierowców parkujących auta przed Bazyliką. Prosimy aby zaparkowany samochód nie blokował wyjazdu samochodów pożarniczych, a wiemy że przy akcjach ratunkowych liczy się każda sekunda. Przez najbliższe 2 tygodnie będzie zrywania nawierzchnia na placu bezpośrednio przed brama kościelną. W związku z trwającym remontem panują dla wszystkich utrudnienia.

7. W dniach 23 – 30 listopada zapraszamy na pielgrzymkę „Śladami Jezusa” – do Ziemi Świętej i Jordanii – przewodnikami pielgrzymki będą ojcowie franciszkanie. Szczegóły: na plakatach, stronie internetowej parafii, w zakrystii. Pozostało 8 wolnych miejsc.

8. W następnym roku organizujemy pielgrzymkę do Guadalupe, w Meksyku. Program pielgrzymki dostępny jest na stronie parafii jak i w zakrystii. Rezerwacje miejsc i zapisy u ks. Mariusza.

9. Zachęcamy do nabywania licznych dewocjonaliów, szczególnie obrazów bł. księdza. Jerzego Popiełuszki – którego relikwie są już umieszczone w ołtarzu św. Antoniego. Obrazy dostępne są w zakrystii.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Luty 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony