Dzisiaj imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneVI Niedziela Wielkanocna 6.05.2018 r.

VI Niedziela Wielkanocna 6.05.2018 r.

1. Przeżywamy dziś VI Niedziela Wielkanocną – jest to Niedziela Adoracyjna, z racji tego że w przyszłą niedzielę będziemy przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończy się czas spowiedzi wielkanocnej i oddawania kartek od spowiedzi.

2. Przypominamy o nabożeństwie majowym - w kościele po Mszy św. wieczornej. Obowiązkowo w Nabożeństwie Majowym w kościele uczestniczą dzieci przygotowujące się do I Komunii. Dzieci od Komunii Rocznicowej i kandydaci do bierzmowania mogą uczestniczyć w nabożeństwie majowym w wioskach. Prosimy rodziców, aby zadbali o to by dzieci i młodzież uczestniczyli w tym nabożeństwie.

3. W naszej parafii trwa poświęcenie pól. W tym tygodniu odbędzie się ono w następujących wioskach:

7 maj (poniedziałek) godz. 15:00 - Perki Wypychy (w wiosce)

godz. 17:00 - Truskolasy Wola (w kościele)

8 maj (wtorek) godz. 15:00 - Truskolasy Niwisko (w wiosce)

godz. 19:00 - Stypułki Giemzino i Jamiołki Kolonia (w wiosce)

9 maj (środa) godz. 15:00 - Truskolasy Olszyna (w wiosce)

godz. 19:00 - Porośl Wojsławy i Głuchy (w wiosce)

10 maj (czwartek) godz. 15:00 - Stare Racibory i Rzące (w szkole)

12 maj (sobota) godz. 15:00 - Idźki Młynowskie (w wiosce)

4. Wyjazd na 2 dniową pielgrzymkę do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Lublina w najbliższy piątek o godz. 5:30 sprzed kościoła – prosimy być 10 minut przed wyjazdem

5. Następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy o godz. 12:00 za tydzień próba komunijna z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. Ofiary które będziemy zbierać do puszek w przyszła niedzielę przeznaczone będą jako pomoc na odbudowę gospodarstwa państwa Jamiołkowskich z Bruszewa, którzy ucierpieli na skutek pożaru.

6. Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołach zwraca się z apelem do kierowców parkujących auta przed Bazyliką. Prosimy aby zaparkowany samochód nie blokował wyjazdu samochodów pożarniczych, a wiemy że przy akcjach ratunkowych liczy się każda sekunda. Przez najbliższe 2 tygodnie będzie zrywania nawierzchnia na placu bezpośrednio przed brama kościelną. W związku z trwającym remontem panują dla wszystkich utrudnienia.

7. W dniach 23 – 30 listopada zapraszamy na pielgrzymkę „Śladami Jezusa” – do Ziemi Świętej i Jordanii – przewodnikami pielgrzymki będą ojcowie franciszkanie. Szczegóły: na plakatach, stronie internetowej parafii, w zakrystii. Pozostało 8 wolnych miejsc.

8. W następnym roku organizujemy pielgrzymkę do Guadalupe, w Meksyku. Program pielgrzymki dostępny jest na stronie parafii jak i w zakrystii. Rezerwacje miejsc i zapisy u ks. Mariusza.

9. Zachęcamy do nabywania licznych dewocjonaliów, szczególnie obrazów bł. księdza. Jerzego Popiełuszki – którego relikwie są już umieszczone w ołtarzu św. Antoniego. Obrazy dostępne są w zakrystii.

« Listopad 2018 »

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii 2018