Dzisiaj imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneV Niedziela Zwykła - 10 luty 2013 r.

V Niedziela Zwykła - 10 luty 2013 r.

1. Zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej zwany kolędą. W imieniu ks. Proboszcza i nas Wikariuszy dziękujemy za wszelkie dobro, gościnność, pogodę ducha, uśmiech a także ofiary pieniężne które składaliście na kościół, na kolędę i za dary w naturze. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

2. Dzisiaj w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sokołach o godz. 13.15 spotkanie z Panem posłem Dariuszem Piątkowskim. Zapraszamy.

 

3. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tych dniach o bliskich nam chorych a wśród nich w sposób szczególny o naszym księdzu Proboszczu, który przebywa na badaniach w szpitalu. Prośmy dla nich o łaskę zdrowia. W naszej Bazylice specjalna Msza Św., dla chorych z sakramentem namaszczenia – jutro o godz. 10:00. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy Świętej, a osoby które opiekują się chorymi niech zadbają o to by dostarczyć chorych na tą Mszę Św. Będziemy też jutro w godz. 11.00 - 14.00 odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych można dziś zgłaszać w zakrystii.

4. Od jutra do soboty trwa Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do abstynencji.

5. W środę rozpoczynamy Wielki Post – 40 dniowy czas wyrzeczenia i dobrych postanowień. W Środe Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy ( 3 posiłki w tym jeden do syta) i jakościowy ( powstrzymywanie się od mięsa – wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy i prosimy aby w czasie Wielkiego Postu powstrzymać się od alkoholu, papierosów, słodyczy nadmiernego oglądania TV, przesiadywania przed komputerem i innych przyjemności. Trwajmy w dobrych postanowieniach. W Środę Popielcową Msze Św. jak w każdą niedziele - godz. 7:00, 9:00; 12:00 i 17:00. Intencje przyjęte na godz. 7:30 będą odprawione o godz. 12:00. W Środe Popielcową nie będzie Mszy Św. w kaplicy w Raciborach.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 15:00. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej Droga Krzyżowa i obrzęd Komunii Św. Dla dorosłych Droga Krzyżowa również w każdy piątek o godz. 17:00 po niej zaś Msza Św. Rozważania drogi Krzyżowej dla dzieci przygotowują katecheci uczący w Szkołach Podstawowych i w Gimnazjum. Gorzkie Żale w następną niedzielę będziemy śpiewać po Mszy Św. o godz. 9:00.

7. W następną niedziele po każdej Mszy Św. będzie zbiórka do puszek jako pomoc w leczeniu Pani Małgorzaty Piecuch, która pochodzi z naszej parafii i cierpi od 20 lat na stwardnienie rozsiane.

8. Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w: - grupie ministrantów – zbiórki ministrantów w każdą sobotę o godz. 10:00, - spotkaniach KSM – w każdy piątek po Mszy wieczornej , - scholii dziecięcej – próby w soboty o godz. 15:00. - podwórkowych kołach różańcowych. Dorosłych zachęcamy do udziału w kołach różańcowych, śpiewie chóru parafialnego i do grupy lektorów dorosłych.

9. Bardzo prosimy aby nie zastawiać wjazdu na plebanię od strony szkoły. Są wydzielone pasy wjazdowe na plebanię, niech będą one wolne, nie jest to miejsce, aby parkować samochód. W poprzednim tygodniu zdarzyło się tak że ktoś tam zaparkował, poszedł na zakupy a księża nie mogli wyjechać do szkoły w Krzyżewie.

10. W Głosie Katolickim znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.i.n : „Ojciec świadkiem wiary i trzeźwości:, są tam też wiadomości z życia diecezji. Jest też artykuł ze zdjęciami z naszej parafii pt: „Podlaskie zimowisko”.

11. Ogłoszenia parafialne a także ciekawe wydarzenia z życia naszej parafii można zobaczyć oglądając stronę internetową – www.parafiasokoly.pl Zachęcamy do odwiedzania.

- W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariusza Nagórskiego – 34 lata, mieszkał w Bruszewie. Wieczny odpoczynek………..

- Prośmy też o zdrowi i potrzebne łaski dla ks. Proboszcza. Pod Twoją obronę…………

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Lipiec 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony