Dzisiaj imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneUroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga w Trzech Osobach – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przypominamy o nabożeństwie majowym - w kościele po Mszy św. wieczornej.

2. Dziś o godz. 10:30 I Komunia Święta dzieci klas 3. W tym roku do I Komunii Świętej przystąpi 67 dzieci. Z racji I Komunii Świętej Msza z godz. 12:00 przesunięta jest na godz. 13:00.

3. We wtorek pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych do Augustowa i Studzienicznej. Wyjazd o godz. 7:30 z placu szkolnego.

4. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte godz: 7:00, 9:00, 11:00 (z procesją) i 17:00. Nie będzie Mszy Św. w kaplicy w Raciborach. Procesja Eucharystyczna wyruszy po Mszy o godz. 11:00. Z racji remontu ulicy Szkolnej procesja przejdzie ulicą Targową. Prosimy o oczyszczenie ulic, przystrojenie domów i zrobienie 4 ołtarzyków. Ołtarz I na ulicy Tykocińskiej u pań Patkowskich, ołtarz II na ulicy Targowej – prosimy mieszkańców tej ulicy o zorganizowanie miejsca i zrobienie ołtarza. Ołtarz III na ulicy Kolejowej u państwa Dominiak, ołtarz IV, zakończenie procesji przy grocie Fatimskiej. Na procesje zapraszamy całą asystę: strażaków – do zabezpieczenia trasy procesji, dziewczynki do sypania kwiatów – zwłaszcza dzieci od I Komunii Świętej i Komunii Rocznicowej, ministrantów, panów do baldachimu i chorągwi, koła różańcowe młodzież bierzmowaną, chór, parafian i gości. Niemal każda wioska ma swoją chorągiew procesyjną - prosimy o to aby nie brakowało osób które będą niosły chorągwie ufundowane przez ich wioski. Zachęcamy do licznego i pobożnego udziału czcząc Chrystusa Eucharystycznego. Nieszpory Eucharystyczne na Mszy Świętej wieczornej każdego dnia przez Oktawę Bożego Ciała, aż do Ostatniego Nieszporu. W Boże Ciało rozpoczyna się Biały Tydzień dzieci I-komunijnych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o  godz. 7.00 9.00 i 17.00. W I piątek Msza w kaplicy, w Raciborach o  godz: 15.30.  W piątek - o godz. 19:30 dodatkowa Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach w Dniu ich święta. Z racji Oktawy Bożego Ciała w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo czerwcowe po Mszach wieczornych.

6. W tym tygodniu poświęcenie pól: w piątek - 1 czerwca o godz. 17:00 dla wioski Bruszewo Borkowizna w kościele.

7. W dniach 19 i 20 czerwca zapraszamy na Pielgrzymkę Maryjną do Sanktuarium Licheńskiego. W programie: Sanktuarium Licheńskie: Golgota, Muzeum, Bazylika – zwiedzanie z przewodnikiem, Las Grąbliński, rejs statkiem po jeziorze, Włocławek – miejsce śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Koszt całkowity: 240 zł, dzieci i młodzież 220 zł. Zapisy u księdza Mariusza.

8. Są wolne miejsca na szkolny spływ po Krutyni – 4 czerwca – zapisy u ks. Mariusza. Osoby które zapisały się na spływ kajakowy po Krutyni z ks. Arkadiuszem w sobotę 9 czerwca prosimy o wpłaty. Prosimy również o wpłatę I raty – w kwocie 1000 zł., osoby które zapisały się na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w dniach 23 kwietnia - 3 maja 2019. Zapisy w kancelarii – osoby zapisane wpłacają do 10 czerwca - 1000 zł zaliczki. Osoby zapisane na wakacyjne wyjazdy: nad morze i w góry prosimy o wpłatę resztę kwoty. Rozpoczynamy również zapisy i rezerwacje miejsc w samolocie na sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach 28 grudnia – 2 stycznia 2019 w Madrycie, w Hiszpanii. Szczegóły u ks. Mariusza.

10. Zachęcamy do nabywania dewocjonaliów – u ministrantów i w zakrystii m.in krzyżyki oliwne z Ziemi Świętej w cenie 5 zł, zachęcamy też do czytania tygodnika Głos Katolicki.

« Październik 2018 »

Taize 2018/2019