Dzisiaj imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneOgłoszenia 29.07.2018 XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia 29.07.2018 XVII Niedziela Zwykła

1.Przeżywamy dziś XVII Niedzielę Zwykłą. Dzisiejszą niedzielą kończymy przeżywany w Polsce tydzień modlitw za kierowców. Uroczyste poświęcenie pojazdów w dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach Świętych Z racji prac przed bazyliką - pojazdy będziemy święcić naprzeciw domu parafialnego na chodniku przy ulicy Kościelnej. Prosimy podjeżdżać od szkoły w kierunku centrum miejscowości. Kierowca każdego poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy obrazek, a złożone ofiary tradycyjnie są przeznaczane na zakup pojazdów dla misjonarzy.

2. Od ponad dwóch tygodni trwają prace polegające na renowacji muru cmentarnego. W kolejnych tygodniach pracownicy będą przywracali pierwotny wygląd ogrodzenia. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel. Do chwili obecnej ofiarę złożyło 20 rodzin. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie tej inwestycji.

3. W dzisiejszą niedzielę Festyn w Waniewie Natura 2018. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 12.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

4.W dniu 16 sierpnia(czwartek) organizujemy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin wyjazd na spływ kajakowy po Krutyni. Po Koszt 70 zł - dzieci i młodzież dorośli - 80 zł Wyjazd o godz. 8:30 sprzed kościoła powrót około godz. 19:00. Gdyby tego dnia padał deszcz bierzemy ze sobą strój kąpielowy i dodatkowo 20 zł - wtedy w Aquaparku "Gołębiewski" w Mikołajkach. Zapisy u ks. Arkadiusza.

5.Trwają zapisy na sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach 28 grudnia – 2    stycznia 2019 w Madrycie. Szczegóły w zakrystii

6. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę . Zarówno na Pielgrzymkę jak i Do grupy Białej św. Jana Pawła II można się zapisywać do wtorku włącznie. Wszelkie informacje dla pielgrzymów, którzy chcą wyruszyć w trasę pielgrzymkową od 1-13 sierpnia u księdza Mariusza. Zachęcamy do zapisów do grupy białej – św. Jana Pawła II. To grupa modląca się za pątników i we własnych intencjach w czasie trwania Pielgrzymki od 1-13 sierpnia na Mszy Świętej wieczornej o godzinie 17.00. Każdy zapisany pielgrzym otrzymuje pamiątkowy znaczek wraz z legitymacją, a złożoną ofiarą wspomaga organizacje pielgrzymki. W zakrystii przyjmujemy również intencje mszalne, które będą sprawowane na Pielgrzymce.

7. 8. Na stronie internetowej parafii pojawił się program przyszłorocznej pielgrzymki po najważniejszych sanktuariach znajdujących się we Włoszech. Pielgrzymka autokarowa 10 dniowa w dniach 21-30 czerwca. W programie: PADWA – LORETO – ASYŻ – CASCIA - RZYM – MANOPELLO – LANCIANO - SAN GIOVANNI ROTONDO – RIMINI – KAHLENBERG – KRAKÓW. Zapisy na Pielgrzymkę z wpłatą zadatku 500 zł w zakrystii u księdza Mariusza

9.. Informujemy, że w czasie wakacji kancelarii parafialna czynna jest w godzinach porannych.