Dzisiaj imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeRok 2014Pielgrzymka - migawkiPielgrzymka do Meksyku 2019

MEKSYK 2019

23.04-4.05. 2019r.

UWAGA OTO AKTUALNY PROGRAM DOSTOSOWANY DO BILETÓW

1 DZIEŃ 23.04.:

Przylot do Cancun, transfer do hotelu all inclusive, kolacja i wypoczynek

2. DZIEŃ 24.04.:

Odpoczynek all inclusive.

3. DZIEŃ 25.04.:

Odpoczynek all inclusive.

4. DZIEŃ 26.04:

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Orzeźwiająca kąpiel w cenocie Ikkil. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Kolacja i nocleg w Meridzie.

5. DZIEŃ 27.04:

Śniadanie. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Kolacja i nocleg w Palenque.

6 DZIEŃ 28.04:

Śniadanie. Wjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul i Misol-Ha. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Kolacja i nocleg w San Cristobal.

7 DZIEŃ 29.04:

Śniadanie. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

8 DZIEŃ 30.04.:

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Oaxaca.

9 DZIEŃ 01.05:

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Oaxaca: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

10 DZIEŃ 02.05:

Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

11 DZIEŃ 03.05:

Śniadanie. Calodzienny pobyt w Sanktuarium w Guadalupe. Obiad, transfer na lotnisko i wylot z Meksyku.

12 DZIEŃ 04.05:

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

CENA ZAWIERA:

- hotele 4-5*, według lokalnej kategorii

- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Cancun

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- codzienne Msze Święte

- przewodnika-pilota po polsku w części objazdowej

CENA NIE ZAWIERA:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok 30 usd/pax)

- systemu Audio-Guide

Program może być modyfikowany w zależności od życzeń grupy pielgrzymkowej.

PROPONOWANE HOTELE:

Miasto Meksyk: Royal Zona Rosa

Oaxaca: Hacienda La Noria

Tehuantepec: El Calli

San Cristobal: Catedral

Palenque: Villas Kin Ha

Merida: Residencial

Cancun: Aquamarina Beach lub Emporio Cancun

Cena:

w zależności od ilości uczestników:

35/39 osób – 1600 $

40/45 osób – 1550 $

plus bilety lotnicze: 4030 zł:

Warszawa-Paryż-Cancun - 23.04 /17.15 (Cancun)

Meksyk-Paryż-Warszawa - 4.05 / 21.35 (Warszawa)

Osoby zapisane do 10 czerwca transfery na lotnisko w Polsce Gratis ! Po 10 czerwca + 130 zł/os.

Wpłaty:

I rata – przy zapisie 1 tys. zł

II rata - do 10 września (pozostała kwota biletu w zł)

III rata do 10 grudnia 1000 $

IV rata do 10 marca (pozostała kwota $ w zależności od ilości osób grupy)

ZAPISY :

« Grudzień 2018 »