Dzisiaj imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeUroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W siedem tygodni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa – w tym roku 9 czerwca – Kościół katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym świętuje swoje narodziny, bo w tym dniu, jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, grono Apostołów zostało "uzbrojone mocą z wysoka" a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm – wspólnotę. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny.

Na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów, jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich Jezus Chrystus zesłał Ducha Pocieszyciela, by Ten, doprowadził do końca dzieło zbawienia. "I stał się z prędka z nieba szum, jakoby przypadającego wiatru gwałtownego, i napełnił wszystek dom, gdzie siedzieli. I ukazały się im rozdzielone języki jakoby ognia, i usiadł na każdym z nich z osobna: i napełnieni są wszyscy Duchem Świętym i poczęli mówić rozmaitymi językami, jako im Duch Święty wymawiać dawał" (Dzieje Ap., II, 2-4).

Prośmy o Ducha Świętego dla całego Kościoła, dla jego pasterzy, a także dla nas samych, aby kierował naszym życiem, abyśmy starali się jak najpełniej wypełniać Bożą wolę.

« Maj 2021 »