Dzisiaj imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia Parafialne22.07.2018r. XVI Niedziela Zwykła

22.07.2018r. XVI Niedziela Zwykła

1.Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą

2. Jeszcze raz prosimy o segregację śmieci na cmentarzu i zachowanie porządku. Na nowej części cmentarza zostały wytyczone alejki i został ułożony chodnik. Od dwóch tygodni trwają prace polegające na renowacji muru cmentarnego na odcinku 80 m. W kolejnych tygodniach pracownicy będą przywracali pierwotny wygląd ogrodzenia. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel.

3. W przyszłą Niedzielę Festyn w Waniewie Natura 2018. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 12.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

4.W dniu 16 sierpnia(czwartek) organizujemy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin wyjazd na spływ kajakowy po Krutyni. Po Koszt 70 zł - dzieci i młodzież dorośli - 80 zł Wyjazd o godz. 8:30 sprzed kościoła powrót około godz. 19:00. Gdyby tego dnia padał deszcz bierzemy ze sobą strój kąpielowy i dodatkowo 20 zł - wtedy w Aquaparku "Gołębiewski" w Mikołajkach. Zapisy u ks. Arkadiusza.

5.Trwają zapisy na sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach 28 grudnia – 2    stycznia 2019 w Madrycie. Szczegóły w zakrystii

6. Rozpoczynamy zapisy na na Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę . Wszelkie informacje dla pielgrzymów, którzy chcą wyruszyć w trasę pielgrzymkową od 1-13 sierpnia u księdza Mariusza. Zachęcamy do zapisów do grupy białej – św. Jana Pawła II. To grupa modląca się w Sokołach za pątników i we własnych intencjach w czasie trwania Pielgrzymki. Gromadzimy się ubrani na biało na Mszy Świętej o godzinie 17.00. Każdy zapisany pielgrzym otrzymuje pamiątkowy znaczek wraz z legitymacją, a złożoną ofiarą wspomaga organizacje pielgrzymki. W zakrystii przyjmujemy również intencje mszalne, które będą sprawowane na Pielgrzymce.

7.Zbliża się uroczystość św. Krzysztofa – patrona kierowców. Cena różańca z modlitwą kierowcy to 5 zł. Są one dostępne u Ministrantów i w koszyku pod chórem. Uroczyste poświęcenie pojazdów na wszystkich Mszach Świętych w przyszłą niedzielę 29 lipca. Z racji prac przed bazyliką Pojazdy będziemy święcić naprzeciw domu parafialnego na chodniku przy ulicy Kościelnej. Będziemy podjeżdżać jadąc od szkoły w kierunku centrum miejscowości. Kierowca każdego poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy obrazek, a złożone ofiary  są przeznaczane na zakup pojazdów dla misjonarzy.

8. Na stronie internetowej parafii pojawił się program przyszłorocznej pielgrzymki do Włoch. Pielgrzymka autokarowa 10 dniowa. W programie: PADWA – LORETO – ASYŻ – CASCIA - RZYM – MANOPELLO – LANCIANO - SAN GIOVANNI ROTONDO – RIMINI – KAHLENBERG – KRAKÓW. Zapisy na Pielgrzymkę u księdza Mariusza z wpłatą zadatku 500 zł w zakrystii.

9.. Informujemy, że w czasie wakacji kancelarii parafialna czynna jest w godzinach porannych.