Dzisiaj imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXVIII Niedziela Zwykła - 5.08.2018 r.

XVIII Niedziela Zwykła - 5.08.2018 r.

1.  Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą. W środę rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji własnej, Ojczyzny lub członków naszych rodzin.

2. Trwa 34 PPŁ na Jasną Górę. Przez czas trwania pielgrzymki (od 1 do 13 sierpnia) na Mszach świętych wieczornych jako Grupa Biała duchowo łączymy się z ks. Mariuszem i pielgrzymami śpiewając Apel Jasnogórski, i odmawiając w intencji pielgrzymów i duchowego pielgrzymowania dziesiątek różańca. Zachęcamy do zapisu, w zakrystii, do Grupy Białej – Pielgrzymi duchowi otrzymują pamiątkowy znaczek i legitymacje pielgrzyma.

3. W dniu jutrzejszym przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. jak w każdą niedzielę - godz: 7:00; 9:00; 12:00 i 17:00. W kaplicy w Raciborach Msza o godz. 10:30. Jeśli to możliwe to przeżyjmy jutrzejszy dzień jako dzień wolny od prac polowych.

4. W tych dniach otaczamy modlitwą rolników, którzy przeżywają czas intensywnej pracy żniwnej, modlimy się o dobrą pogodę dla nich, o bezpieczeństwo w czasie prac żniwnych. Bardzo prosimy mieszkańców wiosek: Porośl Głuchy i Porośl Kije o zdrobnienie w tym roku wieńca dożynkowego. Prosimy sołtysów, aby zatroszczyć się o wykonanie wieńca i przygotowanie daru ołtarza. Mieszkańcy tych wiosek będą reprezentować naszą parafie 9 września na dożynkach diecezjalnych, które odbędą się w Dąbrówce koło Ostrołęki. Nasze dożynki parafialne w Sokołach odbędą się tydzień później – w niedzielę 16 września na Mszy o godz. 9.00. Na tę Msze Świętą zapraszamy wszystkich rolników - uprawiających rolę, sady, ogrody. Każda wioska niech zatroszczy się o dar ołtarza złożony z tych darów natury jako podziękowanie Panu Bogu za opiekę nad nami. Zebrane dary i ofiary zostaną przekazane na potrzeby WSD w Łomży.

5. W dniu 16 sierpnia (w czwartek) organizujemy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin wyjazd na spływ kajakowy po Krutyni. Po spływie czas wolny w Mikołajkach (około 2 godzin).  Koszt 70 zł - dzieci i młodzież (do 18 lat), dorośli - 80 zł (autokar + kajaki + ubezpieczenie). Wyjazd o godz. 8:30 sprzed kościoła powrót około godz. 19:00. Gdyby tego dnia padał deszcz bierzemy ze sobą strój kąpielowy i dodatkowo 20 zł - wtedy zamiast kajaków będzie  pobyt w Aquaparku "Gołębiewski" w Mikołajkach. Zapisy w kancelarii i w zakrystii. Pozostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapraszamy.

6. Trwają prace polegające na renowacji muru cmentarnego. W następnych tygodniach pracownicy będą kończyli prace. . Ofiary z puszek pogrzebowych  - 13800 zł, ofiary zebrane 9200, w sumie 22000. Mur cmentarny będzie kosztował około 70000. Prosimy więc o dalsze ofiary na ten cel.

7. Na stronie internetowej parafii pojawił się program czerwcowej pielgrzymki po sanktuariach we Włoszech: PADWA – LORETO – ASYŻ – CASCIA - RZYM – MANOPELLO – LANCIANO - SAN GIOVANNI ROTONDO – RIMINI. Zapisy na pielgrzymkę z wpłatą zadatku 500 zł u księdza Mariusza.

8. Trwają zapisy na sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Madrycie. Więcej informacji w zakrystii.

9. Informujemy, że w czasie wakacji kancelarii parafialna czynna jest tylko w godzinach porannych.